21 Şubat’ta Hava Nasıl Olacak? 21 Şubat Hava Durumu

featured

21 Şubat hava durumu tahmin raporu meteoroloji tarafından yayımladı. Tahminlere göre bugünden itibaren bütün hafta içi yurt genelinde yağmur bekleniyor. Yurdun doğusu için de cumaya kadar kar yağışı uyarısı yapıldı. İşte il il hava durumu raporu ayrıntıları…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Güney ve Kıyı Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz (Sinop dışında), Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve güneydoğusu ile Balıkesir, Bursa, Çankırı, Konya, Karaman, Kayseri, Yozgat, Sivas, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Akdeniz Bölgesi’nin yüksek kesimlerinde (Toros Dağları), İç Anadolu’nun güneyinde ve doğusunda (Konya, Karaman ve Niğde’nin Toros Dağları kesimi ile Kayseri ve Sivas’ın yüksek kesimleri), Karadeniz Bölgesi’nin iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yerlerde çığ riski olmasından dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Balıkesir ve Bursa çevreleri ile Çanakkale’nin güney ilçelerinin yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu

TEKİRDAĞ °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin güney ve batı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

DENİZLİ °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak yağmurlu

İZMİR °C, 18°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak yağmurlu

MUĞLA °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak yağmurlu

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Antalya ve Osmaniye çevreleri ile Hatay’ın kıyı, Adana’nın doğu ve Kahramanmaraş’ın güneybatı ilçelerinin, akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Hatay çevrelerinde güneybatı yönlerden güçlü (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin yüksek kesimlerinde (Toros dağları) yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ADANA °C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

ANTALYA °C, 17°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

HATAY °C, 17°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu

ISPARTA °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Yozgat ve Çankırı, akşam saatlerinde Kayseri ve Sivas, gece saatlerinde Konya ve Karaman çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin güney ve doğusunda (Konya, Karaman ve Niğde’nin Toros Dağları kesimi ile Kayseri ve Sivas’ın yüksek kesimleri) yüksek kar örtüsü bulunan yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ANKARA °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu

KONYA °C, 12°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun iç kesimlerinin yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BOLU °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

DÜZCE °C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağmurlu

KASTAMONU °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

ZONGULDAK °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu

TRABZON °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu

21 şubat hava durumu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ardahan, akşam saatlerinde Erzincan, Erzurum ve Kars, gece saatlerinde Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinin hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda güçlü olmak üzere buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

HAKKARİ °C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kar yağışlı

MALATYA °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu VAN °C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Adıyaman, Gaziantep, Kilis ve Diyarbakır çevrelerinin yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

GAZİANTEP °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinde sağanak yağmurlu

MARDİN °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 18°C Parçalı ve çok bulutlu

HAFTA İÇİ HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Buna göre, yeni haftada yurt genelinde güçlü sağanak yağmur beklenirken Türkiye’nin doğusunda da yer yer kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.