3 Futbolcu Boğazına Sarıldı Hakemler Sadece İzledi

featured

Fenerbahçe ile Adana Demirspor arasındaki maçta yaşanan skandal an, Türk futbolunu sarsarken, hakemlerin olaya müdahale etmemesi büyük tepkilere neden oldu. Oosterwolde’nin boğazından tutularak yere düşürülmesi sonrası Rodrigues’e kırmızı kart gösterilmemesi futbol camiasında büyük eleştirilere yol açtı.

Deniz Çoban: “Türk Futbolunun Utanç Gecesi”

beIN Sports’un hakem yorumcularından Deniz Çoban, yaşanan olayı “Türk futbolunun utanç gecesi” olarak nitelendirerek şunları söyledi: “Sıktığının, tuttuğunun, yatırdığının önemi yok. Hangi biri bu yaşananları futbol içinde goley90 görüyor, hangi biri! Şu Türk futbolunun utanç gecesi bu görüntü.”

Fırat Aydınus: “Net Bir Kırmızı Kart”

Eski hakem Fırat Aydınus, pozisyonla ilgili olarak, “Rodrigues’in ‘ayırma şekli’ niyeti itibarıyla asla ayırmak için değil. Rodrigues, Oosterwolde’nin boğazını sıkarak alaşağı ediyor. Bu net bir kırmızı kart!” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bülent Yıldırım: “Kart Çıkmaması Kabul Edilebilir Değil”

Bülent Yıldırım, “Bu artık kavga. Bundan sonrası futbol değil. Buradan kırmızı kart çıkmaması kabul edilebilir değil.” ifadelerini kullanarak – goley90 giriş tepkisini dile getirdi.

Bahattin Duran: “Kabul Edilemez”

Eski yardımcı hakem Bahattin Duran, Rodrigues’e ve Ndiaye’ye kart gösterilmemesini kabul edemediğini belirterek, “Rodrigues’in yaptığı harekete VAR mutlaka müdahale etmeli. Böyle bir şey olmaz. Kabul edilemez.” dedi.