62 Kişinin ve 20 Şirketin Türkiye’deki Malvarlıkları PKK/KCK Bağlantısı Nedeniyle Donduruldu

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, PKK/KCK terör örgütü ile bağlantıları bulunduğu gerekçesiyle 62 kişinin ve 20 kuruluşun Türkiye’deki malvarlıkları donduruldu. Bu uygulama, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında gerçekleştirildi.

Kararda ayrıca, “Bu Karara karşı, 6415 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin 4 üncü fıkrası uyarınca Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre ilgili Ankara Ceza Mahkemesine itiraz edilebilir” ifadeleri yer aldı, bu da karara karşı itiraz hakkı olduğunu belirtti.

Malvarlığı dondurulan kişilerin ve kuruluşların, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Fransa, İsveç, İsviçre, Japonya, İtalya, Norveç, Irak, Suriye, Almanya ve Avustralya gibi birçok ülkede faaliyet gösterdikleri bilgisi de paylaşıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, PKK/KCK terör örgütü ile bağlantıları nedeniyle 62 kişinin ve 20 kuruluşun Türkiye’deki malvarlıkları donduruldu. Karara karşı itiraz hakkı bulunuyor. Bu uygulama, “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun” kapsamında gerçekleştirildi. Dondurulan malvarlıkları çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren kişiler ve kuruluşlarla ilgilidir.