ABD Askeri İsrail Büyükelçiliği Önünde Kendini Ateşe Verdi

featured

İsrail’in Gazze’ye Saldırıları Protesto Edildi

ABD askeri Aaron Bushnell’in “soykırıma ortak olmayacağını” belirterek kendini yaktığı İsrail’in Washington Büyükelçiliği binası önünde toplanan yüzlerce gösterici, İsrail’in Gazze’ye devam eden saldırılarını ve buna ABD yönetiminin verdiği desteği protesto etti.

Filistin Bayrakları ve Sloganlarla Protesto

Filistin bayrakları ile İsrail büyükelçiliği binası önüne gelen göstericiler, ellerinde “Özgür Filistin”, “İşgale son”, “Soykırıma son verin” ve “İsrail’e ABD yardımlarını durdurun” şeklinde pankartlar taşıdı. Göstericiler, İsrail ve ABD hükümetlerine karşı tepkilerini dile getirdi.

Protestoların Ardındaki Nedenler

Göstericilerden Mohammad Habeh, İsrail ve ABD hükümetlerinin Filistinlilere yönelik devam eden soykırımı durdurana kadar eylemlerine devam edeceklerini vurguladı. Habeh, ABD Başkanı Joe Biden’ın Filistin halkıyla empati kurmaktan uzak olduğunu belirterek tepkisini dile getirdi.

İsrail’in Saldırılarına Karşı Çağrılar

Diğer bir gösterici Dominique Fierro, yaşanan kıyım ve katliamlara karşı acil ateşkes çağrısı yaparken, insanların İsrail’in soykırımına karşı sessiz kalmamaları gerektiğini vurguladı. Fierro, duygusal anlar yaşandığını ve bu durumun asla normal olmadığını ifade etti.

Son olarak, ABD Hava Kuvvetleri’nde görevli olan Aaron Bushnell’in dramatik eylemi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken geniş yankı uyandırdı. Bushnell, “Filistin’e özgürlük” diyerek kendini ateşe vermişti.