ABD’de Bebek Ölümüne Sebep Olan Bakıcıya 30 Yıl Hapis Cezası Verildi

featured

ABD, Georgia’da bir bebek bakım merkezi işletmecisi olan Amanda Hickey, ihmalkarlık sonucu bir bebeğin hayatını kaybetmesine yol açtığı için 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Atlanta’daki mahkeme, Hickey’i kabul ettiği 9 ayrı kazandra suçlama, aralarında ihmal ve darp da olmak üzere, nedeniyle mahkum etti.

2021 yılında, Hickey’in gözetimi altında olan dört kazandra giriş aylık bir bebek, iddialara göre bakıcının ihmali sonucu hayatını kaybetti. Hickey, mahkemede bebeğin kendi kendine yüzüstü döndüğünü iddia etse de, güvenlik kameraları bebeğin yüzüstü yatırıldığını gösterdi.

Savcılar, Hickey’in güvenlik kameralarında, diğer bebeklere şiddet uyguladığının ve bebekleri uyumaları için güvensiz pozisyonlarda bıraktığının da tespit edildiğini açıkladı.

Ölen bebeğin annesi Stephanie Cronmiller, duruşmada duygusal bir açıklama yaparak, Hickey’in yakalanmanın verdiği üzüntü dışında herhangi bir pişmanlık göstermediğini belirtti.

Hickey, mahkemede yaptığı savunmada, yaşananlardan dolayı derin üzüntü duyduğunu ve ailenin acısını hafifletmek için söyleyebileceği bir şey olmadığını ifade etti. Ancak bu sözler, bebeğin ailesi ve adalet arayanlar için yeterli olmadı.