ADIDAS VE PARLEY FOR THE OCEANS TÜM SPOR TOPLULUKLARINI OKYANUSLAR İÇİN KOŞMAYA ÇAĞIRIYOR

featured
Talent: Karlie Kloss Campaign: RFTO 2022 Category: RUNNING Shoot Location: Miami, Florida, USA Shoot date: 7th February 2022 Agency: Augusto Usage: 6mth ATL 12mth BTL Photographers name: Emiliano Granado 1st Usage: 22nd April 2022 Article number: HG6431, GX8019, HD3606

8 Haziran Dünya Okyanuslar Günü’ne yaklaşırken, adidas ve partneri Parley for the Oceans, küresel spor camiasını 2022’de aktivitelerini eyleme dönüştürmeye ve Run For The Oceans için bir kez daha harekete geçmeye teşvik ediyor.

İlk kez, bu meydan okumaya yeni aktiviteler de dahil edildi ve bu sene, şimdiye kadarki en kapsayıcı Run For The Oceans koşusu planlanıyor. Küresel spor camiasının her kesiminden insanlar sokaklara, tenis kortlarına ve futbol sahalarına çıkmaya ve okyanusları plastik atıklardan korumaya yardımcı olmak için birleşmeye davet ediliyor.

23 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında başlayacak etkinlik, plastik atıkların sona ermesine yardımcı olmak için bir nesli harekete geçirme amacıyla beşinci yılında devam ediyor. Araştırmalar, 2050 yılına kadar okyanusların balıktan daha fazla plastik içereceğini öngörerek dünyanın bir kırılma noktasında olduğunu gösteriyor.

Gerçek bir değişim yaratmak için herkesin, her yerde harekete geçmesine ihtiyaç olduğundan yola çıkılarak bu yıl Run For The Oceans, daha geniş bir etkinlik yelpazesine ev sahipliği yapacak şekilde genişliyor. RFTO “Hepimiz bir araya geldiğimizde, dünyada bir fark yaratmaya yardımcı olabiliriz” diyor.

Katılımcılar tarafından adidas Running uygulaması, Joyrun, Codoon, Yeudongquan veya Strava aracılığıyla kaydedilen koşu, tenis veya futbol gibi belirli etkinliklerden her 10 dakikalık aktivite için Parley, plajlardan bir plastik şişenin eşdeğer ağırlığını, uzak adalar ve okyanusa ulaşmadan önce kıyı şeritlerinden temizleyecek (maksimum 250.000 kg’a kadar).

adidas Sürdürülebilirlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Katja Schreiber: “Plastik atıkların sona ermesine yardımcı olma yarışında zaman bize karşı, bu yüzden her zamankinden daha fazla mücadele ediyor ve daha fazla odaklanıyoruz. Bu nasıl endüstri çapında bir sorunsa, endüstri çapında çözümler gerektirir, çünkü sürdürülebilirlik bir takım sporudur. Spor topluluğumuzu bu meydan okuma için birleştirerek, insanlara eylemlerinin ve aktif olma biçimlerinin okyanusu temizlemeye katkıda bulunduğu bir deneyim yaşatıyoruz. Böylece plastik atıklara karşı gerçek bir eylem için ilham verebiliriz. Kendi marka taahhütlerimizin, karşılaştığımız durumu yansıtması önemlidir ve bu nedenle, mümkün olan her yerde, 2024 yılına kadar ürünlerimizde saf polyesteri geri dönüştürülmüş polyester ile değiştirme hedefimizi taahhüt ettik.”

adidas ve Parley’s Run For The Oceans, 2017’den beri dünya çapında 8,2 milyondan fazla koşucuyu bir araya getirerek toplamda 81,7 milyon km’yi aştı.

2015’teki ortaklığın başlangıcından bu yana adidas, Parley Ocean Plastic ile 50 milyondan fazla çift ayakkabı üretti.

adidas x Parley, 2022 için Adizero X Parley ve Ultraboost 22 X Parley’nin lansmanını duyurdu. Çift başına sadece 3,5 kg karbon ayak izi ile adidas ve Parley’nin ayakkabı performansından ödün vermeden inovasyon yoluyla sağlanan bu ortaklıkla aynı zamanda, daha düşük ayak izi konseptini başlatmak için ilk kez bir araya gelinmiş oldu.

adidas, ham maddeye müdahaleden işlemeye, paketlemeden ürün ömrünün sonuna kadar, uluslararası kabul görmüş bir standart olan ISO 14067’ye uygun olarak karbon ayak izini hesaplıyor ve iletiyor. Elde edilen ayak izi sonuçları, ürünün tüm yaşam döngüsü boyunca tam şeffaflık sağlıyor. adidas x Parley ortaklığı, plastik atıkların sona ermesine yardımcı olma yolunda ilerleme kaydedilebileceğini kanıtlasa da daha yapılacak çok şey olduğunu da gösteriyor

Parley CEO’su ve kurucusu Cyrill Gutsch: “Yedi yıl önce adidas, Parley’i kurucu ortak olarak desteklemek için bir sözleşme imzaladı. Bu kararla, üç şerit destansı bir tehditle yüzleşme cesaretini gösterdi: Plastik Krizi. Milyonlarca insan, çalışmalarımızı finanse etmek için icat ettiğimiz bir malzeme olan Parley Ocean Plastic® ile yapılan ürünleri satın alarak eylemleriyle bizi destekledi. Bu ürünler, iyimser bir mesaj taşıyan bayraklar olan “Değişimin Sembolleri” oldu. Gezegenimizi temizleyerek, yeni malzemeler icat ederek ve en önemlisi fikrimizi değiştirerek krizi sonlandırabiliriz. Günümüzde plastik hala hayatı tehdit ediyor. Ancak milyarlarca insan artık bunun ne kadar zararlı olduğunu biliyor. Run For The Oceans, farkındalığı eyleme dönüştürdüğümüz, hareketimizi daha da büyüttüğümüz andır. Herkesin tavır alabileceği bir yer. Ayaklarınla koş, aklını çalıştır! Bu destansı savaşı bitirmemize yardım edin. Birlikte bu imkansız görünen görevi kazanabilir ve büyülü mavi gezegenimizin yıkımına son verebiliriz. Okyanuslar İçin Parley’e Katılın!”