Adliyede Sahte Savcı Yakalandı ve Tutuklandı

featured

Şanlıurfa’da yaşanan olayda, kendisini Ankara’da görev yapan bir Cumhuriyet savcısı olarak tanıtarak cezaevindeki yakınlarının işlemlerini hızlandırmaya çalışan A.P. isimli şahıs, şüpheli hareketleri nedeniyle yakayı ele verdi. Olay, adliyede meydana geldi.

A.P., Şanlıurfa’daki ceza infaz kurumunda tutuklu olan dayısı M.K.’nın işlemlerini hızlandırıp tekrar mahkemeye çıkması için Şanlıurfa Adliyesi’ne geldi ve kendisini Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtarak cezaevi savcısıyla görüşme talebinde bulundu. Ancak, görevliler, şahsın davranışlarından şüphelenerek cezaevi savcısının odasına aldı.

Cezaevi savcısı, A.P.’ye kimliğini göstermesini istedi ve kişinin Ankara’da görev yaptığı yeri sordu. Ancak şüpheli, çelişkili cevaplar vermeye başlayınca cezaevi savcısı durumu hemen yetkililere bildirdi.

Adliyede görevli kolluk kuvvetleri olay yerine geldi ve A.P.’nin sahte bir kimlik sunduğunu tespit etti. Üzerinden iki adet sahte nüfus kağıdı daha çıkan A.P., gözaltına alındı.

A.P., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve nöbetçi hakimlikçe resmi belgede sahtecilik suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu olayın ardından sahte savcının gerçek amacı ve bağlantıları hakkında detaylı bir soruşturma başlatıldı.