Ağız ve Diş Sağlığı Önemi

Günümüzde artık herkes düzenli olarak diş muayenesine gidiyor.

featured

Günümüzde artık herkes düzenli olarak diş muayenesine gidiyor. Özellikle sağlık ve estetik bakımdan önemli olan ağız ve diş sağlığı insanların olmazsa olmazları arasındadır. Düzenli olarak muayene edilmeyen dişler zamanla insanların sağlığını tehdit edebilir. Beraberinde birçok başka rahatsızlığı da getiriyor.

Diş Sağlığı Neden Önemlidir?

Gün içerisinde yenilen yiyecekler ve içecekler diş sağlığını tehlikeye sokacak birçok asitten ve bakteriden oluşur. Örneğin; şeker tüketimi ile birlikte kişiler de onarılmaz çürükler meydana gelir. Bunun yanında sigara veya alkol kullanımında ağız ve diş sağlığını tehlikeye sokan etmenlerdir.
Diş Muayene Kliniği Nedir?

Kişilerin ağız ve diş sağlıkları tehlikeye girdiğinde öncelikle bir Konya diş polikliniği sayesinde yardım alırlar. Bugün bu hizmeti veren özel ve devlet klinikleri vardır. Diş muayenesi yaptırmak isteyen kişiler  genellikle,  kliniklerde son nesil teknolojilerle arıyor. Bununla birlikte dişlerde bulunan tüm problemleri bilmek ve kurtulmak istiyorlar.

Tıp teknolojisinin ve tüm ekipmanları gelişmesi ile birlikte insanların Konya diş muayene sağlık hizmetlerine erişimini de kolaylamıştır. Diş tedavisinde birçok rahatsızlık yapılan kontroller sayesinde erken teşhis edilip tedavisine edilebiliyor. Diş kliniklerinde donanımlı check up kavramı artık oral diagnoz adlandırılıyor.

Oral Diagnoz Nedir?

Oral Diagnoz muayenesi kişilerin ağız içindeki olan ya da olma tehlikesi bulunan muhtemel rahatsızlıkların belirlenerek kişiye özel tedavi planlarının çıkarıldığı bir muayene çeşididir. Bu operasyonda ağız içini elle, gözle muayene edilir. Sonucunda kişilerin diş ve ağız Problemleri belirler.  Çekilen filmlerle diş kökleri incelenir. Hekimler sonrasında ortodontik problemleri teşhis ederler. Sonunda kişinin tedavi planı çıkartılır. Hekimler bununla birlikte belli periyotlarla seanslar düzenler.

Oral Diagnoz Neden Önemlidir?

Kişilerde  ortodontik problemlerin erken teşhisi çok önemli ve gereklidir. Böylece sağlık probleminde Tedavinin başarısı sonucunda ve tedavi sürecini kısalıyor. Ağız içinde birçok çeşitli problemleminin teşhis edilmesi sorunun erkenden önlenmesini sağlar. Kişilerde çürüyen bir diş için  erken fark edilmesi sonucunda güçlendirme yapılabilir. Bu güçlendirme ile birlikte  dişler iyi bir bakımla birlikte çok daha uzun süre kullanılabilir. Sonrasında dişe dolgu yapılarak doğal dişin ömrünü uzatılır.

Oral Diagnoz Belirtileri Nelerdir?

Bu tedavilerin yer aldığı Dentova Akademi adlı sitede kısa vadede maliyet azaltıcı yöntemler sıralanıyor.  Kişilerin Diş etlerinde oluşan kızarıklık dahi tüm dişlerin kaybedilmesine neden olur Enfekte kızarık dokular kişilerin diş köklerine inerek  zararlar verebilirler.

 Oral Diagnoz Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Oral Diagnoz operasyonunda ağız ve diş sağlığı muayenesi var olan ve devam eden soruna doğru teşhis konulması, kişiye özel tedavi planlaması ve gerçekleştirilmesi, kişilere ağız hijyeni ve sağlığı eğitimi hakkında bilgiler verilmesidir.

Sizler de tüm ağız ve diş sağlığı problemleriniz için Dentova Akademi adlı siteyi inceleyebilir ve sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca günün hangi saati olursa olsun Konya nöbetçi diş hekimi  hizmeti alabilirsiniz.