AK Parti ve MHP Ortak Adaylar İçin Son Karara Vardı

featured

AK Parti ve MHP Heyetleri Son Kez Görüştü

AK Parti ve MHP heyetleri bugün 13’üncü kez bir araya gelerek, yerel seçimlerde hangi il ve ilçelerde ortak aday çıkaracaklarına ilişkin son kararı aldı.

Cumhur İttifakı’nın Yerel Seçim Stratejisi

Cumhur İttifakı’nın yerel seçim stratejisi çerçevesinde AK Parti ve MHP heyetleri arasında gerçekleşen görüşmeler devam ederken, gözler iki liderin 2023’ün son haftasında bir araya geleceği toplantıya çevrildi. Bu süre zarfında AK Parti, temayül yoklamalarına devam ediyor.

Aday Belirleme Süreci

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen temayül toplantılarına bugüne kadar İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Erzurum ve Tekirdağ gibi 15 il dahil edildi. İstanbul’da yapılacak olan temayül yoklamasıyla birlikte aday belirleme süreci tamamlanacak.

Mitingler ve Açılış Törenleri

AK Parti’nin yerel seçim kampanyası hazırlıkları da sona yaklaşıyor. Aday belirleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan Şubat ayında sahaya inecek. 50’ye yakın ilde toplu açılış törenlerine katılacak ve mitingler düzenleyecek.

Adayların Kamuoyuna Duyurulma Tarihi

AK Parti’nin belediye başkan adaylarının kamuoyuna duyurulacağı tarih 27 Aralık’ta yapılması planlanan AK Parti Grup Toplantısı olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu toplantıda bazı büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor. Aday tanıtım toplantısının ise 15 Ocak’ta yapılması planlanıyor. Bu tarih aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını açıkladığı tarih olarak biliniyor. Seçim beyannamesi de aynı gün kamuoyuna duyurulacak.

AK Parti’nin Seçim Kampanyası

AK Parti, seçim kampanyasını “İstanbul” üzerine inşa edecek ve kentsel dönüşüm bu kampanyanın ana eksenini oluşturacak. Partinin seçim sloganlarının ise “Yeniden İstanbul”, “Gerçek belediyecilik” ve “Sen ben yok, biz var” olması bekleniyor.