Aktif yangın kalmayan Milas’tan üzen haber: Alevler yeniden etkili oluyor

Aktif yangın kalmayan Milas'tan üzen haber: Alevler yeniden etkili oluyor
Aktif yangın kalmayan Milas'tan üzen haber: Alevler yeniden etkili oluyor

Türkiye, bugün yangın bölgelerinden art arda gelen iyi haberlere sevindi. Antalya’da sağanak yağışın etkisiyle rahat bir nefes alınırken Milas’ta tüm yangınların söndürülmesi de moral oldu. Ancak Milas Belediyesi Basın Birimi tarafından yapılan açıklamaya göre yangın akşam saatlerinde yeniden başladı.

Aktif yangın kalmayan Milas'tan üzen haber! Yeniden başladı

“YANGIN SÖNDÜRME GÜÇLERİ SEVK EDİLDİ”

Milas Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yangın söndürme güçlerinin bölgeye sevk edildiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“18.47 saati itibariyle Fesleğen Mahallesi’nde yangın tekrar başladı. Söndürme çalışmaları belirtilen saate kadar havadan ve karadan devam etti. Antalya bölgesinde yangınların sona ermesiyle birlikte yangın söndürme güçleri Muğla’ya sevk edildi.

Aktif yangın kalmayan Milas'tan üzen haber! Yeniden başladı

“850 METRE YAKLAŞTIĞI İDDİALARI DOĞRU DEĞİL”

Dereköy’de saat 15.20 civarında başlayan yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Yeniköy Termik Santrali’ne yangının uzaklığı hala 4 kilometre civarında. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çıkan yangının santrale 850 metre kadar yaklaştığı yönündeki haber gerçeği yansıtmamaktadır”

TERMİK SANTRALE 4 KİLOMETRE MESAFEDE

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da devam eden yangınla ilgili bilgilendirmede bulundu. Yangının, Yeniköy Termik Santrali’ne 4 kilometre mesafede sürdüğünü aktaran Başkan Tokat, “19.52 itibariyle Yangın Fesleğen, Çiftlik ve Bağdamları üçgeninde, Yeniköy termik santraline yaklaşık 4 km mesafede devam ediyor. 4 helikopter ve çok sayıda kara unsuru bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Yangını söndürme noktasında çok ciddi bir çalışma devam etmekte” dedi.

SÜREN YANGINLAR ŞU ŞEKİLDE

Muğla: Köyceğiz, Kavaklıdere, Milas, Yatağan

Isparta: Sütçüler

İzmir: Urla

Aktif yangın kalmayan Milas'tan üzen haber: Alevler yeniden etkili oluyor