Alec Baldwin’in Kasıtsız Adam Öldürme İtirazı Reddedildi

featured

New Mexico’da Yargıç, Baldwin’in İtirazını Reddetti

’24 Mayıs Cuma günü New Mexico’daki bir yargıç, Alec Baldwin’in, 2021 yılında, film çekimleri sırasında, boş olduğunu düşündüğü bir tabancanın dolu çıkması sonucu, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in vurulmasıyla ilgili kasıtsız adam öldürme suçlamasına itiraz teklifini reddetti.

Baldwin’in Avukatları, Sahtekarlık İddiasında Bulundu

Baldwin’in avukatları, 17 Mayıs’ta yapılan duruşmada, New Mexico eyalet savcısının jüri üyelerine savunma tanıklarını sorgulayabileceklerini söylememesi ve aktörün davasına yardımcı olacak kanıtları dinlemelerini engellemesi nedeniyle büyük jürinin oyuncuya yönelik iddianamesinin “sahtekarlık” olduğunu savundu.

Hollywood Tarihinde Benzeri Görülmemiş Bir Duruşma

Bu gelişme, bir Hollywood aktörünün sette ölüm nedeniyle benzeri görülmemiş bir duruşmasının önünü açtı. Hutchins, New Mexico’daki Santa Fe yakınlarındaki bir film setinde kamera çekimi yaparken Baldwin’in kendisine silah doğrultmasının ardından vuruldu. Ünlü oyuncu tetiği çekmediğini iddia ediyor ve bu iddia davanın merkezinde yer alıyor.

Hollywood’un İlk Ölümcül Silahlı Saldırısı

Tarihçi Alan Rode’a göre Hutchins, Hollywood’un sessiz döneminden bu yana setteki ilk ölümcül silahlı saldırıda, canlı merminin sahte veya boş sanıldığı olayda hayatını kaybetti. Hollywood’da sette yaşanan silahlı saldırılar geçmişte hukuk davaları yoluyla çözülmüştü; örneğin 1993’te Brandon Lee’nin, “The Crow”un çekimleri sırasında boş bir merminin tabancanın namlusuna sıkışan bir mermiyi yerinden çıkarması sonucu öldürüldüğü son ölüm vakası gibi.

Sıradaki Duruşma 10 Temmuz’da

Sıradaki duruşmanın 10 Temmuz’da görülmesi planlanıyor.