Alper Sinan Pişkin, Papara’da Ürün, İş Geliştirme ve Satıştan Sorumlu POS Çözümleri Direktörü olarak atandı

featured

Papara’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Daha önce DgPays’te Satış ve İş Geliştirme Grup Müdürü olarak görev alan Alper Sinan Pişkin, 2022 Ağustos ayı itibariyle Papara’ya Ürün, İş Geliştirme ve Satıştan Sorumlu POS Çözümleri Direktörü olarak atandı. 16 yıllık tecrübeye sahip olan Pişkin, Papara’da işyerleri ve kullanıcılara Soft POS, Android Pos tarafında yeni nesil ürünler ve sadakat programları ile çözümler sunmaktan sorumlu olacak.

 

Ödeme sistemleri, POS ve kredi kartı perakende satışında tecrübeli olan Sinan Pişkin, perakende müşteri yönetimi, kilit müşteri yönetimi, müşteri edinme, takım kurma ve yönetme konularında önemli yetkinliklere sahip.

 

Alper Sinan Pişkin Kimdir?

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, İşletme ve Ekonomi Fakültesi mezunu olan Alper Sinan Pişkin, profesyonel kariyerine 2006 yılında Birmot – Otokoç A.Ş.’de Satış Danışmanı olarak başladı. Daha sonra Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Bölge Yöneticisi olarak görev yapan Pişkin, sırasıyla Yapı Kredi A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Yöneticisi, Alternatif Bank A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Müdür Yardımcısı, Verifone’da Kurumsal Satış Müdürü ve elektronik para şirketi Dgpays’te Satış ve İş Geliştirme Grup Müdürü olarak görev aldı. Sinan Pişkin, Ağustos 2022 tarihinden itibaren de Papara’da POS tarafında Ürün, İş Geliştirme ve Satıştan Sorumlu direktör olarak görev yapmaya başladı.

 

 

Papara Hakkında

 

Papara, KPMG tarafından Global FinTech 100’de listelenen ve VISA tarafından “En iyi FinTech girişimi” ödülüne layık görülen, Türkiye’nin lider FinTech şirketidir. Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi olma başarısını gösteren Papara, 2016 yılında geleneksel bankacılığın kısıtlamalarına karşı basit, adil, hızlı ve kullanıcı dostu hizmet ve ürünleri ile geleceğin bankacılık hizmetlerini kullanıcılarına sunma amacıyla kuruldu. 2022 Ağustos ayı itibarıyla 13 milyondan fazla bireysel kullanıcıya sahip olan Papara’nın aralarında Uber, Yandex gibi şirketlerin de bulunduğu 1.300’ü aşkın ticari kullanıcısı bulunuyor. 300’den fazla çalışanı olan Papara, ürün ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin lider ve rekabetçi bankası olmayı hedefliyor.