Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘Altın Baza Ödül Töreni’ Skeci Tartışma Yarattı

featured

Pınar Deniz Benzetmesi Sosyal Medyayı Karıştırdı

Her yıl büyük ilgi gören Altın Kelebek Ödülleri, bu yıl da tartışmalara yol açtı. Çok Güzel Hareketler’de gerçekleştirilen ödül törenine yönelik yapılan bir skeç, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Skeçte Pınar Deniz’e benzetilen bir karakterin söylediği sözler, izleyicileri rahatsız etti.

İzleyicileri Rahatsız Eden İfadeler

‘Altın Baza Ödül Töreni’ isimli skeçte, Pınar Deniz’e benzetilen karakterin söylediği sözler izleyicilerin dikkatini çekti. Skeçte yer alan “Ödülü hak etmeyen oyuncu kategorimiz için Pelin Solmuş geliyor efendim!” ifadesi, tepkilere neden oldu. Ayrıca “Zaten yeterince güzelsiniz, çalışmanıza çok da gerek yok.” sözleri, izleyenleri rahatsız etti.

Ebru Yücel ve Atakan Çelik’ten Açıklamalar

‘Altın Baza Ödül Töreni’ skecinde Pelin Solmuş karakterini canlandıran Ebru Yücel, gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, “Skeçteki karakter Pınar Deniz değildi. Ama beni ona benzetmeniz gurur verir.” dedi. Skeç yazarı Atakan Çelik ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yazdığımız her satırı ölçüp tartıyoruz. Kimseyi gücendirmek istemeyiz.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Büyük Tepki

Pınar Deniz’in yeteneğiyle dalga geçildiğini vurgulayan sosyal medya kullanıcıları, Çok Güzel Hareketler’e tepki gösterdi. Bazı kullanıcılar, “Bu mizah değil, düpedüz terbiyesizlik!” ifadelerini kullanarak tepkilerini dile getirdi. Ayrıca, Pınar Deniz’in güzelliğinin yeteneği önüne geçemediğini belirten kullanıcılar, programın reyting kaygısıyla böyle bir skeç hazırlandığını öne sürdüler.