Altınordu’da Motosiklet Kuryesine Alkollü Sürücüden Kaza

featured

Esat A., Motosiklete Arkadan Çarptı

Altınordu ilçesi Yeni Mahalle Atatürk Bulvarı, Fındık Kavşağı’nda meydana gelen kaza, gece saatlerinde yaşandı. Esat A. idaresindeki araç, kırmızı ışıkta bekleyen motosiklet kuryesi Cemil Bilgili’ye arkadan çarptı. Kazada Bilgili yaklaşık 30 metre savruldu.

Yaralanan Kurye Hastaneye Kaldırıldı

Olayın ardından polis ve sağlık ekipleri ihbar üzerine kaza yerine ulaştı. Ağır yaralanan Cemil Bilgili, ilk müdahalenin ardından Ordu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Çarpma sonucu sol bacağı kesilen kuryenin durumu ciddiyetini koruyor.

Alkollü Sürücü Serbest Bırakıldı

Kaza sonrasında gözaltına alınan sürücü Esat A.’nın yapılan alkol testinde 1.39 promil alkollü olduğu belirlendi. Mahkemeye çıkarılan sürücü, serbest bırakıldı. Bu karar kaza mağduru Cemil Bilgili ve çevredekiler tarafından tepkiyle karşılandı.

Kurye: “Bacağım Gitti, Çocuğumu Kucağıma Alamıyorum”

Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, kırmızı ışıkta bekleyen kuryenin hızlı araç tarafından çarptığı anlar net bir şekilde görülüyor. Yaralanan Cemil Bilgili, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “1 saat içinde yakalanmış. İfadesini almışlar, salmışlar. Ben bu durumdayım, o dışarıda serbest. Yakın zamanda baba oldum, iki haftadır çocuğumu kucağıma alamadım, hastanede olduğum için. Çalışma hayatıma da bundan sonra devam etme şansım yok, bacağım gitti.