Ankara boşanma hukuku avukat tavsiyesi

Aslında avukatlık Kanunu ve diğer yasal düzenlemelerde boşanma avukatı diye bir unvana ve tanıma yer verilmiyor. 

featured

Aslında avukatlık Kanunu ve diğer yasal düzenlemelerde boşanma avukatı diye bir unvana ve tanıma yer verilmiyor.  Yasal mevzuatta avukatların belli davalarla sınırlandırılması ve bu davalar dışında başka davalara bakamaması ya da belli tür davalara ilişkin yargısal işlemleri yapamama şeklinde bir düzenlemeye tabi olması söz konusu olmuyor. Bir avukat, avukatlık unvanını elde ettikten sonra tüm davalara bakabilme yeti ve hakkına sahip oluyor.

Ancak ülkemizde halk arasında sıklıkla kullanılan boşanma Avukatı tabiri bulunuyor.  Genel olarak toplumun büyük kesimi tarafından kullanılan hali ile boşanma davaları, velayet, nafaka, boşanmaya bağlı maddi ve manevi tazminat davaları ile mal rejimi davalarına ilişkin davalara bakan, bu davalar ile ilgili davada hukuki temsil ve dava dışında hukuki danışmanlık hizmeti veren avukatlara genel hali ile boşanma avukatı ismi veriliyor.

Boşanma avukatları yoğunlukla boşanma davalarına katılan ve bu yoğun katılım sayesinde bu alanda önemli bir bilgi, birikim ev tecrübe elde eden kişiler oluyor. Hukuk fakültesinde bu alanda özel bir uzmanlık eğitimi söz konusu olmasa da, mesleği icra ederken bu alanda yoğun bir tecrübe kazanmak önemli bir uzmanlaşmayı da beraberinde getiriyor.

Ankara boşanma avukatı olarak çok başarılı ve iyi avukatlara ihtiyacınız varsa ve boşanma avukatı tavsiye araştırmaları yapıyorsanız Mil Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz. Ve ülkenin en başarılı boşanma avukatları ile birlikte güçlü bir işbirliği sağlayabilirsiniz.

En iyi boşanma avukatını nasıl bulurum

Ülkemizde yasal bir unvan olarak boşanma avukatı yoktur. Avukatlık mesleği gene bir meslektir ve tüm avukatlar her tür davalara bakan kişilerdir. Bu nedenle boşanma davalarınız için bir boşanma avukatı arayışındaysanız öncelikli olarak boşanma avukatlarının yazılı olduğu herhangi bir boşanma avukatları listesi veya kaydı olmadığını bilmelisiniz.

Aynı zamanda avukatlık mesleği etik ve kuralları kapsamında ülkemiz avukatları mesleki faaliyetleri sırasında reklam yapamazlar. Bu durum meslek etik kurallarına aykırı bir durumdur ve yapılması yasaktır. Barolar Birliği tarafından çok sıkı bir şekilde uygulanan reklam yasağı kuralları nedeniyle Türkiye’de uzman bir avukatın nasıl bulunacağına dair herhangi bir yöntem yoktur.

Bu nedenle boşanma davanız için en başarılı boşanma avukatını arıyorsanız bunu ancak tavsiye üzerine bulabilirsiniz. Daha önce sayısız boşanma davasına katılmış ve bu davalarda çok büyük başarılara imza atmış olan boşanma avukatları tavsiye üzerine sizlere bildirilmektedir.

Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiyeleri üzerine Mil Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

En iyi boşanma avukatı ücretleri

Ankara için en iyi boşanma avukatı tavsiyeleri üzerine Mil Hukuk Bürosu bünyesinde görev alan boşanma avukatları ile ön randevu oluşturabilirsiniz. boşanma avukatları ile birebir görüşmeler düzenleyebilir ve boşanma davanız için talep edilen avukatlık ücretlerini net olarak öğrenebilirsiniz.

Kaynak:  https://www.milhukuk.com/faaliyet/bosanma-ve-nafaka-hukuku