Ankara Yol Çizgi Boyası

Ankara yol çizgi boyası, özellikle yol, yaya geçidi, kaldırım ve otopark işaretlemelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş, yüksek performanslı bir boya çeşididir.

featured

Ankara yol çizgi boyası, özellikle yol, yaya geçidi, kaldırım ve otopark işaretlemelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş, yüksek performanslı bir boya çeşididir. Yol çizgi boyaları yüksek yapışma gücüne sahiptir, çabuk kurur ve sürtünmeye dayanıklı yapıdadırlar. Beyaz, sarı ve siyah standart renklere sahip olan boyalar uygulama alanlarına göre renklendirilir.

Tuzlu suya, mekanik sürtünmelere ve kimyasallara karşı dirençli yapıdadırlar. Bu boyalar için yol çizgi firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Bu çalışmalar uygulanırken zemin ölçülendirilip bantlanmalı ve istenilen renkteki boya hazırlanıp parmak rulo yardımı ile zemine uygulanmalı ve kurumadan yanlardaki bantların çekilerek sökülmesi gerekmektedir. Solvent bazlı yol çizgi boyalarına selülozik tiner katılarak kullanılmaktadır. Ankara yol çizgi boyası için Erka Trafik adresinden bilgi alabilirsiniz.

Yol Çizgi Boyası Uygulama Alanları Nerelerdir?

Endüstriyel alanlar, Fabrika içi yol çizgileri, İmalathane ve depolar, Hava alanları ve tersaneler, Askeri alanlar, Yükleme ve lojistik depolar, Siteler, Alışveriş merkezleri ve Açık ve kapalı otoparklarda kullanılmaktadır. RAL standartlarına uygun trafik boya renklerinde üretilen yol çizgi boyaları Kir Yağ Toz, aşınma gibi şartlara ve etkilere karşı dayanıklı yapıdadır. Şeritleri ayıran yol çizgileriyle yaya geçitleri beyaz, gerekli görülmesi hâlinde sarı boya ile çizilebilmektedir. Aynı zamanda otopark boyama Ankara uygulamaları da bu ürünler ile yapılmaktadır.

Yazılar, işaretler ve park yasağını gösteren çizgiler durumuna göre beyaz, sarı veya kırmızı boya ile çizilmektedir. Solvent bazlı yol işaretleme boyaları en fazla yüzde yirmi oranında seyreltildikten sonra fırça ve rulo yardımı ile beton, taş veya asfalt yüzeylere uygulanabilir. Ankara yol çizgi boyası için Erka Trafik adresine ulaşabilirsiniz.