Ankara’da Gerçekleşen Bal Yeme Yarışmasında Bir Kişi 2 Dakikada 1 Kilogram Balı Yedi

featured

Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Arıcılık Fuarı’nda düzenlenen bal yeme yarışması, katılımcılar arasında büyük ilgi gördü. Yarışmaya katılan 10 kişi, sadece 2 dakika içerisinde tam 1 kilogram petek balı yemeye çalıştılar.

Arıcılık Malzemeleri ve Arı Ürünleri Sanayicileri Derneği (ARMASAD) tarafından ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuara, arıcılık malzemeleri sektöründen 60 firma katıldı. Firma stantlarında özellikle yenilebilir altın, gümüş ve safran karışımlı ballar ile balı süzülmüş petekten yapılan bal mumu ürünleri büyük ilgi gördü.

Fuar kapsamında düzenlenen bal yeme yarışması ise katılımcılar arasında heyecan yarattı. Yarışmaya katılan 10 kişi, 2 dakika içinde 1 kilogram petek balını yemeye çalıştılar. Zorlu mücadelenin sonunda bir kilogram balı tamamen bitiren ve nefes kesen bir performans sergileyen Kadri Sağdıç birincilik ödülünü kazandı. İkinci sırayı Diyar Bal alırken, üçüncülük ödülü Yakup Topçu’ya verildi.

Yarışmanın birincisi olan Kadri Sağdıç, yarışmaya Bingöllü arıcılar adına katıldığını belirterek, “Sonunda bu kadar balın bana ne yapacağını bilmiyorum ama şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Bala doydum.” dedi.

Bu eğlenceli etkinlik, Türkiye Arıcılık Fuarı’nda katılımcılar arasında keyifli anlar yaşanmasına neden oldu.