Ankara’da Kimyasal Madde Fabrikasında Korkutan Yangın

Ankara'da kimyasal madde üreten bir tesiste yangın çıktı. Yangının ardından bölgeyi yoğun duman sararken, ekiplerin yangına müdahale ettiği de belirtildi.

featured

Ankara’da kimyasal madde üreten bir tesiste yangın çıktı. Yangının ardından bölgeyi yoğun duman sararken, ekiplerin yangına müdahale ettiği de belirtildi.

Yenimahalle ilçesi Macun Mahallesi 208 Sokak üzerinde bulunan Ankara Ticaret Borsası İş Merkezi’nin alt katında saat 16.00 sıralarında depo olarak kullanılan bölümde yangın çıktı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede büyüdü.

DUMANLAR GÖKYÜZÜNÜ KAPLADI

İş merkezinde bulunanlar panikle dışarıya çıkarken, binadan yükselen yoğun duman gökyüzünü kapladı. Yangın nedeniyle çevrede büyük panik yaşandı. İhbar üzerine itfaiye, polis ve 112 ekipleri bölgeye sevk edildi. İtfaiye ekipleri, duman nedeniyle yangına müdahale etmekte zorlandı.

7 KİŞİ DUMANDAN ETKİLENDİ

Polis, çevrede önlem alırken, sağlık ekipleri de dumandan etkilenenlere müdahale etti. İlk belirlemelere göre dumandan etkilenen 7 kişiden bazıları hastaneye sevk edildi. Yangın nedeniyle iş merkezinin yanındaki Anadolu Bulvarı da çift taraflı olarak araç trafiğine kapatıldı. İtfaiyenin yangını söndürme çalışmaları sürüyor.