Apple İçin Beklentiler Düşüyor: “ABD Satışları Zorlanabilir”

featured

KeyBanc Capital Markets’ın yaptığı son değerlendirme, Apple’ın satış büyümesinde yavaşlama riski taşıdığına dair endişeleri artırdı. Analist Brandon Nispel, ABD satışlarında potansiyel düşüşlerin olabileceğini belirtti ve iPhone için olası zorlu bir yükseltme döngüsü ile tüketici harcamalarında azalma beklentisi olduğunu ifade etti.

KeyBanc, Apple’ın ABD pazarında zorlanabileceğini düşünerek şirketin değerlendirme notunu revize etti. Bu değerlendirmeye ek olarak, dogobet iPhone 15 lansmanının yaklaşmasıyla JP Morgan, Apple hisse senedi hedefini 235 dolardan 230 dolara düşürdüğünü açıkladı.

Satışta Yavaşlama Öngörüleri

Apple hisseleri, tüm zamanların en yüksek değerlendirme seviyelerine yaklaşırken, KeyBanc Capital Markets’ın değerlendirmesine göre, satış büyümesinde yavaşlamalar meydana gelebilir.

Brandon Nispel, ABD satışlarının dogobet giriş zorlanabileceğine vurgu yaparak, “2023’ün son çeyreğinde ABD’de üst üste dördüncü satış düşüşünü görebiliriz. Bunun 2024’e de taşınabileceği ihtimali bulunmakta” dedi. Nispel ayrıca, marjların önümüzdeki birkaç yıl içerisinde daha yavaş bir hızla iyileşeceğini öngördü.

Apple’ın Optimist Tutumu

Apple, 2023 yılında iPhone gelirlerinde yüzde 2,2’lik bir düşüş bekliyor olsa da, 2024’te yüzde 2,1’lik bir artış olacağına inanıyor. Öte yandan KeyBanc, Apple’ın 2024 mali yılı için gelir artışının yüzde 3,5 olabileceğini öne sürdü.

Bu gelişmeler, teknoloji devi Apple’ın geleceğine dair analistler ve şirket arasında farklı beklentilere sahip olduğunu gösteriyor.