Ara Tatil Sonrası İlk Ders Zili Çaldı, Öğrenciler Okullarına Döndü

featured

Milyonlarca öğrenci, 9 günlük ara tatilin sona ermesiyle birlikte bugün okullarına dönerek yeni döneme başladı. Öğrenciler, tatilin ardından ilk derslerine katıldılar. Kasım ayı ara tatilinde öğretmenler, mesleki eğitim sunumlarına katılarak kendilerini geliştirdiler.

Ancak, ülkenin bazı bölgelerinde etkili olan kar yağışı, sağanak yağış ve fırtına nedeniyle eğitim ve öğretim gecikmeli olarak başladı. Bu hava koşulları nedeniyle bazı okulların açılması ertelendi veya öğrencilere uzaktan eğitim verildi.

2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemi 19 Ocak’ta sona erecek. İkinci döneme ise 5 Şubat Pazartesi günü başlanacak. Öğrenciler, ikinci dönemde de eğitimlerine devam edecekler.

İkinci dönem ara tatili 5 Nisan’da başlayacak ve 15 Nisan’da öğrenciler ikinci döneme kaldıkları yerden devam edecekler. Öğrenciler için ikinci dönemde sınav maratonu da başlayacak. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav 2 Haziran Pazar günü yapılacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ise 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

2023-2024 eğitim öğretim yılı ise 14 Haziran Cuma günü sona erecek. Öğrenciler, yeni dönemde başarılar ve sağlık dolu bir eğitim yılı geçirmeyi umut ediyor.