Arda Güler Oyuna Dahil Olmadı ama Real Madrid Kolay Kazandı

featured

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, son iki maçta, maç kadrosuna almasına rağmen sahada kullanmayı tercih etmediği Arda Güler’in oynamak için tam hazır olmadığını söyledi.

Ancelotti’nin bu kararı, hem Türk hem de İspanyol basınında büyük bir tartışmaya neden oldu. İspanyol basını, Braga maçında 3-0’lık bir skor üstünlüğü elde eden Real Madrid’in, Arda’ya şans vermesi için ideal bir fırsat olduğunu düşünüyor.

Arda Güler, Real Madrid’e transfer olduğu günden bu yana, hem sahadaki performansıyla hem de saha dışındaki davranışlarıyla büyük bir ilgi görüyor. 18 yaşındaki genç oyuncu, Real Madrid’in geleceğine dair büyük umutlar vadediyor.

Arda Güler’in oynatılmamasına ilişkin düşünceleriniz nedir?

Arda Güler, Real Madrid’in geleceğine dair büyük umutlar vadeden bir genç oyuncu. Ancak, henüz 18 yaşında ve sakatlık geçmişi de var. Bu nedenle, Ancelotti’nin Arda’yı yavaş yavaş ve kontrollü bir şekilde oynatmak istemesi anlaşılabilir bir durum.

Ancak, Braga maçında 3-0’lık bir skor üstünlüğü elde eden Real Madrid’in, Arda’ya şans vermesi için ideal bir fırsat olduğunu düşünenler de haklı. Arda Güler, bu maçta oyuna girip, Real Madrid formasıyla ilk kez taraftarların önünde oynama fırsatı bulabilirdi.

Ancelotti’nin Arda’yı ne zaman ve nasıl oynatacağı merak konusu. Ancak, Arda’nın Real Madrid’in geleceği için önemli bir yer tuttuğunu söylemek mümkün.