Ataşehir’de 2 Katlı İş Merkezinde Yangın Çıktı

featured

Ataşehir Yenisahra’da 2 katlı iş yerinde yangın çıktı. Alevlerin çevre binalara sıçrama tehlikesi bulunurken, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

İstanbul Ataşehir’de Barbaros Mahallesi Kent Sokak’ta iki katlı bir spor salonunda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın bitişiğindeki 3 binaya daha sıçradı.

SPOR SALONUNDA YANGIN ÇIKTI

Yangın, saat 12.00 sıralarında Ataşehir Barbaros Mahallesi Kent Sokakta bulunan 2 katlı bir spor salonunda meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenle spor salonunda yangın çıktı.

ALEVLER ÇEVREDEKİ 3 BİNAYA DAHA SIÇRADI

Yükselen dumanları fark eden vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Alevler rüzgarın da etkisiyle büyüyerek çevredeki 3 binaya daha sıçradı. Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Kartal, Pendik, Şişli, Beşiktaş, Ümraniye’den olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, yerden ve merdiven araçları yardımıyla yangına müdahale etti.

ZAMAN ZAMAN PATLAMALAR DA YAŞANDI

Yangında, yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı. Ekipler çevredeki ev ve iş yerlerine sıçramasını engellemek için yoğun çaba sarf etti. Yangında zaman zaman patlamalar da yaşandı. Polis ekipleri de vatandaşları uzaklaştırarak çevre güvenliğini aldı. Yangın dron ile havadan görüntülenirken ekiplerin söndürme çalışmaları devam ediyor.

“ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKMIŞ”

Yangını gören vatandaşlar, “Elektrik kontağından çıkmış. Spor salonu burası. Ondan dolayı arkada tarafa komple sıçradı” dedi. Çevrede bulunan bir vatandaş, “Spor salonu demişlerdi gerisini bilmiyorum. Geldiğimde yangın başlamıştı. Ben ilk geldiğimde burası yanıyordu daha sonra arkaya da sıçradı” dedi.

“ÖNCE YEMEKHANEYE ORADAN DİĞER BİNALARA SIÇRADI”

Yangının spor salonundan çıktığını belirten bir vatandaş, “Yangın sonra yemekhaneye sirayet etti ondan sonra öbür binalara sıçradı. Şükür herhangi bir yaralanma can kaybı yok” dedi.