Avasküler Nekroz Belirtileri ve Tanısı

Kemik dokusu ve kan damarları yolu ile beslenme olanağına sahip dokulardır. Bu dokular beslenmez ise kemik dokusu da ne yazık ki ölür.

featured

Kemik dokusu ve kan damarları yolu ile beslenme olanağına sahip dokulardır. Bu dokular beslenmez ise kemik dokusu da ne yazık ki ölür. Doku ölümlü kalça başı özelliğini yitirerek çökmeye başlar. Kalça başta olmak üzere omuz, ayak bileği ve dizlerde de görülür. Çok şiddetli ağrılar yolu ile seyredebileceği gibi hafif ağrılı olarak da seyredebilir. İlk evrelerde teşhis etmek biraz zordur. MR ile tespit edilir. Avasküler nekroz kök hücre tedavisi ile özel olarak tedavi edilebilir.

En Önemli Avasküler Nekroz Belirtileri

Avasküler nekroz hastalığı genel olarak travma ve kırıklar en sık görülme nedenidir. Aşırı ve uzun süreli kortizon kullanımı, çeşitli metabolik hastalıklar, orak hücre anemileri gibi kan hastalıkları, HIV, otoimnün hastalıklar ağır kimyasal ve ışın içeren radyoterapi ve kemoterapi gibi hastalıkları sıralamak mümkündür.  Avasküler nekroz kök hücre tedavisi ile beraber bu hastalık yüksek oranda tedavi edilebilir. Sizler de Ortocell internet sitesini ziyaret ederek Avasküler Nekroz hastalığı tedavisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Avasküler Nekroz Tanısı

Avasküler nekroz hastalığının tanısı MR yoluyla konulur. Ancak farklı teknolojilerle beraber daha sağlıklı sonuçlar almak mümkündür. Hastalığın ilk evrelerini tespit etmek zordur. Ancak,  avasküler nekroz kök hücre tedavisi ile çok kolayca tedavi edilebilir. Daha fazla ayrıntılı bilgi için Ortocell internet sitesinde çeşitli bilgiler yer almaktadır.

Kaynak: https://www.ortocell.net/bilimsel-yayinlar/kok-hucre-tedavisinin-diz-ve-kalca-eklemi-tedavisinde-kullanimi-7