Bakan Işıkhan’dan Asgari Ücret Açıklaması

featured

Bakan Işıkhan, bu süreci işçi ve işveren temsilcileri ile birlikte uzlaşma ve mutabakat anlayışıyla hassasiyetle yürüteceklerini vurguladı.

Sosyal Sorumluluk ve İşbirliği

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) düzenlediği “Ortak Yarınlar Programı” ödül töreninde konuşan Bakan Işıkhan, sosyal sorumluluk projelerinin önemine dikkat çekti. Herhangi bir girişim veya proje kaybetmeyeceğini ifade eden Bakan Işıkhan, ülke, millet, insanlık ve çalışma hayatının geleceği adına sorumluluk üstlenmenin ve çözüm üretmenin önemine vurgu yaptı.

Türkiye’nin Gücü ve Geleceği

Bakan Işıkhan, Türkiye’nin artık kendi ayakları üzerinde durabilen ve kendi gücüyle koşmaya azmetmiş bir ülke olduğunu belirtti. Bu başarıda çalışanlar, üretenler, girişimciler, yatırımcılar, işverenler, sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarının büyük payı olduğunu ifade etti. Türkiye’nin hedefinin birlik, dirlik, huzur ve refah olduğunu vurgulayan Bakan Işıkhan, bu hedefe sadece birlikte hareket ederek ulaşılabileceğine inandığını söyledi.

Sosyal Diyalogun Güçlendirilmesi

Bakan Işıkhan, çalışma hayatına dair sorunların çözümü için sosyal diyalogun önemine değindi. Üçlü danışma kurulunu 5 yıl aradan sonra topladıklarını ve bu sürecin verimli bir şekilde ilerlediğini aktardı. Sosyal diyalog mekanizmalarını düzenli olarak işleteceklerini belirten Bakan Işıkhan, işçi ve işveren temsilcileriyle birlikte 2024 yılı asgari ücret seviyesini belirlemek üzere 11 Aralık’ta başlayacak komisyon toplantılarına uzlaşma ve mutabakat anlayışıyla hassasiyetle yaklaşacaklarını ifade etti.

Bakan Işıkhan, geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye’sini inşa etmek için kararlılıklarını yineledi.