Bakan Süleyman Soylu Olay Yaratan Afişler İçin Devreye Girdi

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in fotoğrafının yer aldığı İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili afişler, Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı ile kaldırıldı. Konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştiren Bakan Soylu, "Bilecik Belediyesi Başkanı ve ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

featured

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in fotoğrafının yer aldığı İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili afişler, Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı ile kaldırıldı. Konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştiren Bakan Soylu, “Bilecik Belediyesi Başkanı ve ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

Bilecik Belediye Başkanlığı, Başkan Semih Şahin’in fotoğrafının yer aldığı ‘İstanbul Sözleşmesi kimden korur?’ başlıklı afişleri kentin farklı noktalarındaki bilbord’lara yerleştirdi.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI, SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

İçişleri Bakanlığı’nca soruşturma başlatılırken, yapılan suç duyurusu üzerine Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı da harekete geçti. Savcılık soruşturma başlatarak, afişlerin kaldırılması talimatı verdi. Afişler, dün gece yarısı polis ekiplerince toplanarak, kaldırıldı.

GÖZLER BAŞKAN ŞAHİN’DE

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

BAKAN SOYLU ÇOK KIZDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Toplumumuzun tüm kesimlerine hakaret içeren, Öğretmenlerimizi ve Polisimizi zan altında bırakan Bilecik’teki bilboardlar yaptığımız suç duyurusu sonucu güvenlik güçlerimizce derhal kaldırılmıştır. Bilecik Belediyesi Başkanı ve ilgililer hakkında Bakanlığımızca soruşturma başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.