Bakan Tekin Öğretmenlere ve Emekli Öğretmenlere Teşekkür Mektubu Gönderdi

featured

Bakan Tekin, toplumun kalkınmasına katkı sağlayan öğretmenlere ve emekli öğretmenlere bir teşekkür mektubu gönderdi. Bu mektup, eğitim ailesinin emektarları olan öğretmenlerin ve emekli öğretmenlerin cep telefonlarına gönderildi.

Öğretmenlere Teşekkür

Bakan Tekin’in kaleme aldığı mektupta, her öğretmenin çalışma yılı ve görev yaptığı okul ve şehir bilgilerine yer verilerek sportempire kutlama yapıldı. Mektupta, mesleğinin 3. yılında olan öğretmenlere, “Şimdiden pek çok öğrencinin hayatına dokundunuz. Sizinle aynı yolda yürümekten kıvanç duyuyorum.” ifadesi kullanıldı.

Bakan Tekin, 4 yıldan fazla süredir öğretmenlik yapan ve mezunlar veren öğretmenlere yönelik ise, “Ektiğiniz bilgi tohumları bugün ışığınızla serpildi, fidan oldu. Mezun ettiğiniz öğrencilerin gururunu, yeni başlangıçların umudunu yüreğinizde taşıdığınızı biliyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Emekli Öğretmenlere Teşekkür

Bakan Tekin’nin mektubunda, emekli öğretmenlere de teşekkürler iletiliyor. Mektupta, “Siz, bir toplumun eğitimi, kalkınması için sabırla, anlayışla, özveriyle, vefayla, kendi ruhunuzun ağırlığını zaman zaman hiçe sayarak bir ömür hasrettiniz.  sportempire giriş Ne yapsak emeklerinizi ödeyemeyiz.” mesajı yer alıyor.

Bakan Tekin mektubunun başında “Kıymetli Öğretmenim” ifadesini kullanarak, öğretmenlerin hayatlara bahşettiği ilhamın ışığının Cumhuriyetimizin 100. yılından gelecek yüzyıllara kadar süreceğini ve değerleneceğini ifade ediyor. Ayrıca, Bakan Tekin şahsen ve ülkesi adına öğretmenlere minnettar olduğunu belirtiyor.