Bakan Yerlikaya: FETÖ’cülerle Mücadelemiz Kararlılıkla Devam Edecek

featured

Bakan Yerlikaya, FETÖ İle Mücadelede Kararlılık Mesajı Verdi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Milli irademize darbe yapmaya yeltenen FETÖ’cülerle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” ifadesini kullandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüklerince 10 ilde operasyon gerçekleştirildiğini belirtti.

FETÖ Mensupları “Gaybubet Evlerinde” Saklanıyor

Bakan Yerlikaya, haklarında soruşturma yürütülen FETÖ mensuplarının gözaltına alınmamak ya da tutuklanmamak için örgüte yardım eden kişilerin adlarına ev kiraladıklarını ve bu “gaybubet evlerinde” deşifre olmamak amacıyla gruplar halinde ikamet ettiklerinin tespit edildiğini vurguladı. Operasyonlarda 2 ev sahibi ile aranan 4 FETÖ üyesi şüphelinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonla yakalandığını anlattı.

11 Şüpheli Yakalandı

Bakan Yerlikaya, örgütün sözde “askeri mahrem yapılanması” içerisinde faaliyette bulunan, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edilenlere yönelik, Konya merkezli Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Ordu, Balıkesir, Tokat ve Afyonkarahisar olmak üzere 9 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 11 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Operasyonlarda Döviz, Altın ve Tabanca Ele Geçirildi

Operasyonlarda, çok miktarda döviz, altın, Türk lirası, dijital materyal ve örgütsel doküman ile tabanca ele geçirildiğini aktaran Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik ederek, terör örgütleri ve işbirlikçilerinin nefeslerini keseceklerini kaydetti.