Bebeklerde Uykunun Düzenli Olması Lazım!

Gelişimin en hızlı olduğu dönem bebekliktir. Gelişimin etkili olduğu faktörler içerisinde de uykunun büyük bir yeri bulunmaktadır. Bu yüzden bebek uyku düzeni sanılandan çok daha önemlidir.

featured

Gelişimin en hızlı olduğu dönem bebekliktir. Gelişimin etkili olduğu faktörler içerisinde de uykunun büyük bir yeri bulunmaktadır. Bu yüzden bebek uyku düzeni sanılandan çok daha önemlidir. Bebeklerin sürekli olarak uyku haline olması, belirli aralıklarla uyanması ve çok daha fazlası, aslında tamamen uyku düzeni ile alakalıdır. Bunlar doğru şekilde takip edebilmek de sizi daha bilinçli birer ebeveyn yapar.

Bebeklerinizin uyku düzeni hakkında bir fikrinizin olması sağlığını da takip edebilmeniz anlamına gelir. Çünkü bebekler, sağlıklı oldukları ve konforlarının sağlandığı zamanlar içerisinde özellikle yeni doğan döneminde bu düzeni kendileri yönetebilirler.  Ancak belirli bir sağlık problemlerinin olması uyku düzeni konusunda yaşayacakları sıkıntıları da beraberinde getirebilir. Hatta uyku düzenindeki sıkıntılar, bebeğinizin belirli durumlardan rahatsız olduğunu ya da size sağlığı ile ilgili bir mesaj verdiğini da gösterebilir.

Tüm bu düzen içerisinde de elbette bebeğinizin uykusunun normal standartlarda nasıl olması gerektiğini, hangisinin normal olan hangisinin de eksiklikleri bulunan bir uyku düzeni olduğunu anlamanız gerekmektedir. Bu kısımda da size yardımcı olabilecek en iyi isimlerden biri Happy Fam. Çünkü Happy Fam platformu bebekler hakkında detaylara yer verirken yeni bilgiler sunmaktadır. Bir bebeğin uyku düzeninin nasıl olması gerektiğini takip edebilmeniz, doğru ve yanlış kavramları hakkında bilgi sahibi olmanız için sizlere gerekli bilgi aktarımlarını da sunmaktadır.

Bebeğinizin Uyku Ritmi Nasıl Olmalı?

Happy Fam genel olarak sunduğu bilgilerin yanında uyku ritminin ne olduğunu ve nasıl olması gerektiğini de aktarmaktadır. Bu kısımda bebeğiniz için gerekli olan bilgiler, sizlere en yalın ve bilgi verici şekliyle sunulmaktadır. Bilgi aktarımının en doğru şekilde sağlandığı Happy Fam sizlere de bu kısımda yardımcı olmaktadır.

Bebeğinizin, yeni doğan bebek uyku düzeni içerisinde ne gibi eksikliklerinin olduğunu, bunların nedenlerin ne olduğunu görebilmenizi sağlamaktadır. Özellikle uyku düzeninin nasıl olması gerektiğini öğrenmeniz sizin daha doğru adımlar atmanıza da yardımcı olmaktadır. Eğer uyku düzeni hakkında bir fikriniz olmazsa, bebeğiniz için neyin doğru gittiğini ve neyin yanlış gittiğini anlamanız mümkün değildir. Bunu takip edebilmeniz için de elbette Happy Fam en iyi kaynaklardan biri.

Bebeklerin Uyku Düzensizliğinden Kurtulun!

Bebeklerin uyku düzenleri aylara göre değişiklik gösterebilir. Yani yenidoğan bebek uyku düzeni ile 9-12 ayları arasında bulunan bir bebeğin uyku düzeni aynı şekilde değildir. Ancak bu dönemler içerisinde geçiş sırasında da daha dikkatli ilerlenmesi gerekir. Düzeni sağlayabilmek için de ebeveynlerin bu aralıklarda ne gibi değişikliklerin yaşanacağını ve bebeklere nasıl destek olunması gerektiğini de bilmelidir. Çünkü bebekler kendi içlerinde bu düzeni sağlasalar da dış faktörler, uyku düzeni konusunda oldukça önemlidir.

Düzenin en iyi şekilde sağlanması, bebeğinizin daha sağlıklı bir uyku çekmesinde de yer almaktadır.  Bu yüzden Happy Fam uyku düzeninin en sağlıklı halini de sizlere aktarmaktadır. Bu kısımda sunduğu tüm bilgileri kaynakları ile beraber aktardığını da görmeniz mümkündür.