Bengisu Avcı, Okyanus Yedilisi’nde Tarihi Geçişe İmza Atıyor

featured

Okyanus Yedilisi’nde Türk Kadını Bengisu Avcı, Hawaii’ye Yüzerek Gidiyor

‘Açık deniz yüzücülerinin rüyası Okyanus Yedilisi’nde dört kanalı yüzerek aşan ilk ve tek Türk kadını unvanını taşıyan Bengsiu Avcı, beşinci geçiş Amerika Birleşik Devletleri’nin Pasifik Okyanusu’ndaki eyaleti Hawaii’ye gitti. İzmirli sporcu bu sabah saat 05:00’te Molakaii Adası’ndaki Kepuhi’den yüzmeye başladı.

‘Okyanus Kızı’ Bengisu Avcı’nın Hedefi Sandy Plajı’na Ulaşmak

‘Okyanus Kızı’ lakaplı Bengisu Avcı, yaklaşık 42 kilometrelik parkurda 15 saat sürmesi hesaplanan yüzüşünün sonunda Oahu Adası’ndaki Sandy Plajı’na çıkmayı hedefliyor.

Sert Rüzgar ve Dev Dalgalar Arasında Zorlu Bir Parkur

Molakai veya Ka’iwi olarak bilinen yer, Hawaii’nin en hırçın kanallarından biri olarak niteleniyor. Sert okyanus rüzgarları ve yüksek dalgalar Bengisu Avcı’nın karşısına çıkıyor.

Bengisu Avcı, Sporcunun Instagram Sayfasından Canlı Yayınlanıyor

İzmirli sporcu, Okyanus Yedilisi’nde bugüne kadar Manş Denizi, Catalina, Cebelitarık ve Cook boğazlarını yüzerek aştı. Parkur, BengisuAvcı isimli resmi Instagram hesabından canlı olarak yayınlanıyor.

Sudaki Yaşam İçin Yüzmek

Bengisu Avcı, Birleşmiş Milletler’in “Sudaki Yaşam” amaçları doğrultusunda yüzdüğü bu kanal geçişini sosyal sorumluluk projeleri için gerçekleştiriyor.

Okyanus Yedilisi Nedir?

2008 yılından itibaren düzenlenen Okyanus Yedilisi, dünyanın en güçlü deniz yüzücülerinin yedi farklı açık su kanalını yüzerek tamamladığı bir organizasyondur.