Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye Milli Takımlardan Kötü Haber!

featured

Gana’nın önemli futbolcularından olan Fenerbahçeli Alexander Djiku ve Beşiktaşlı Daniel Amartey, sakatlık haberleriyle üzüntü yarattı. Türk futbol severlerin yakından takip ettiği bu iki oyuncu, Gana Milli Takımı’nın Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri ile oynayacağı hazırlık maçları öncesinde kadro dışı kaldılar.

Gana Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamada bu kötü haber doğrulandı. Açıklamada; “Tariq Lamptey, Daniel Amartey, Alexander Djiku ve Osman Bukari’nin sakatlıkları nedeniyle hazırlık maçları kadrosundan çıkarıldığını” belirtti. Bu oyuncuların yerine kadroya alınan isimler arasında Kingsley Schindler, Jerome Opoku ve Stephan Ambrosius gibi futbolcular bulunuyor.

Gana Milli Takımı için büyük bir kayıp olan bu durum, aynı zamanda Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarını da endişelendirdi. Her iki oyuncunun sakatlık durumunun ciddiyeti ve ne kadar süre sahalardan uzak kalacakları, yapılan detaylı tetkiklerin ardından netlik kazanacak.

Alexander Djiku ve Daniel Amartey gibi kaliteli oyuncuların sakatlık haberleri, takımlarını zor durumda bırakabilir. Özellikle ligde ve uluslararası maçlarda kritik rolleri olan bu oyuncuların en kısa sürede sahalara dönmesi hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş için büyük önem taşıyor. Sakatlıkların ciddiyeti hakkında ilerleyen günlerde daha detaylı bilgilerin paylaşılması bekleniyor.