Beyoğlu’nda Tetikçi Tutup Yanlış Kişiyi Vuran Silahlı Saldırı: Tetikçi ve Azmettirici Tutuklandı

featured

Beyoğlu’nda yaşanan olayda bir kişi, husumet beslediği bir başka kişiyi hedef alarak silahlı bir saldırı düzenledi. Ancak saldırgan, yanlışlıkla başka bir kişiyi vurdu. Olayın ardından azmettirici, yanlışlıkla yaralanan kişiyi yarım saat sonra farklı bir yerde aynı tetikçiye yeniden vurdurdu. İşte olayın detayları:

Olay, Beyoğlu Hasköy’de meydana geldi. İddialara göre, bir süredir devam eden alacak-verecek meselesi nedeniyle Burak G. ile Sami Yusuf Ö. arasında husumet oluştu. Bu husumet nedeniyle Burak G., husumetlisini takibe aldı.

Olayın yaşandığı gün, Burak G., husumetlisinin gittiği çay bahçesine giderek yerini tespit etti. Daha sonra Burak G., bir tetikçiye husumetlisini vurması için talimat verdi. Ancak tetikçi yanlış kişiyi hedef alarak Eymen T.’yi bacağından ve yan masada oturan Gülbeyaz K.’ı da kalçasından silahla yaraladı. Yaralılar hemen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırı sonrası tetikçi ve azmettirici olay yerinden hızla uzaklaştı. Ancak Burak G., peşini bırakmayarak yaklaşık yarım saat sonra husumetlisini tekrar gördü. Bunun üzerine Burak G., tetikçisi Sami Yusuf Ö.’yü silahla bacaklarından yaraladı. Tetikçi ve azmettirici daha sonra motosikletle kaçtı.

Polis, olayın ardından geniş çaplı bir çalışma başlattı ve güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Tetikçinin kimliğini tespit eden polis, tetikçiyi Ahmet Ş. olarak belirledi. Ahmet Ş., Kağıthane Çağlayan’daki evinde yakalandı ve üzerindeki kıyafetler ele geçirildi. Ayrıca kullanılan silah, Kulaksız’da bir mezarlık içerisinde bulunan kümeste bulundu.

Yapılan incelemede, Burak G.’nin Sami Yusuf Ö. ile arasındaki husumet nedeniyle bu saldırıyı gerçekleştirmek istediği ancak yanlışlıkla başka bir kişiyi vurttuğu ortaya çıktı. Yanlış kişiyi vurduktan sonra tekrar gördüğü husumetlisini hedef aldığı tespit edildi.

Olayla ilgili olarak tetikçi Ahmet Ş. ve azmettirici Burak G., emniyette verdikleri ifadelerin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Suçlamalar arasında “Kasten Öldürmeye Teşebbüs”, “Kasten Silahlı Yaralama”, “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması” ve “Mala Zarar Verme” suçları bulunuyor.