Binali Yıldırım, Sedat Peker’in Oğlu Hakkında İddia Ettiklerine Cevap Verdi

Eski Başbakan Binali Yıldırım Sedat Peker'in ailesi hakkındaki iddialarını sert bir dille yalandı. Yıldırım, oğlu Erkan Yıldırım hakkında "uyuşturucu ticareti" iddiasıyla ilgili, "Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz" dedi.

featured

Eski Başbakan Binali Yıldırım Sedat Peker’in ailesi hakkındaki iddialarını sert bir dille yalandı. Yıldırım, oğlu Erkan Yıldırım hakkında “uyuşturucu ticareti” iddiasıyla ilgili, “Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz” dedi.

Sedat Peker, Youtube üzerinden yayınladığı videolarda Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında da çeşitli iddialar ortaya atmıştı. Peker, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında uyuşturucu ticareti yaptığı yönünde iddialar ortaya atarak, “Kokain işini anlatayım. Yeni güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım. Ocak ayında 4 gün, Şubat ayında 4 gün Venezuela’da kaldı” demişti.

“KESİNLİKLE YALANDIR”

Peker’in iddialarının ardından eski başbakanlardan Binali Yıldırım’dan konuya ilişkin açıklama geldi. Yıldırım, iddiaların asılsız olduğunu kaydederek, “Aileme ve şahsıma iftira atıldı, söylenenleri kabul etmiyoruz. Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz” ifadelerini kullandı.

“VENEZUELA’YA HAYIR İŞİ İÇİN GİTTİ”

Oğlu Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya aralık ayında ihtiyaç sahiplerine hayır yapmak için gittiğini belirten Yıldırım, “Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakarettir, tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa çamur at izi kalsın türünden bir suçlamadır. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir, bahsedildiği gibi ocak şubat değil, aralık ayında gitmiştir. Beraberinde de Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti maske gibi malzemeler dağıtmıştır. Ziyaret amacı da ondan ibarettir” diye konuştu.