Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası Lufthansa İle 3 Günlük Grev Kararı Aldı

featured

Verdi’den Açıklama: Ücret Teklifi Değişmediği İçin Grev Kararı Alındı

Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası (Verdi) tarafından yapılan açıklamada, Lufthansa ile yapılan dördüncü toplu sözleşme görüşmelerinde şirketin ücret teklifinin değişmemesi üzerine 3 günlük grev kararı alındığı belirtildi.

Uyarı Grevi 28 Şubat’ta Başlayacak

Verdi’nin açıklamasına göre, uyarı grevi 28 Şubat’ta başlayacak ve 1 Mart’ta sona erecek. Sendika, grevle Lufthansa’nın yer hizmetleri çalışanlarına ödenen ücretlerin iyileştirilmesini hedefliyor.

Sendika Yer Hizmetleri Personeli İçin Ücret Artışı ve İkramiye Talep Ediyor

Sendika, en az 500 euro olmak üzere yer hizmetleri personeli için yüzde 12,5’lik ücret artışı talep ederken, ayrıca çalışanlara yüksek enflasyonun telafisi için tek seferlik 3 bin euroluk ikramiye verilmesini istiyor.

Lufthansa Yönetimi Sendikanın Taleplerini Yetersiz Buldu

Lufthansa yönetimi, sendikanın taleplerini karşılamak için Aralık 2024’ten önce ücret artışı yapmayı ve enflasyon telafi primini hızlı ödemeyi içeren bir teklif sundu ancak sendika bu teklifi yetersiz buldu.

Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin Beşincisi 13-14 Mart’ta Yapılacak

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin beşincisinin 13 ve 14 Mart tarihlerinde yapılması planlanırken, önceki grevlerden yüz binlerce yolcunun etkilendiği hatırlatıldı.