Bitcoin Analiz Nedir?

Analiz; en basit manasıyla karmaşık olan bir konuda çözüm yolu üretmek için konuyu parçalara ayırma işlemi diyebiliriz.

featured

Analiz; en basit manasıyla karmaşık olan bir konuda çözüm yolu üretmek için konuyu parçalara ayırma işlemi diyebiliriz.

Bitcoin sistemi de bilmeyenler için karışık olabilir. Özellikle blok zincir kavramını iyi bilmek gerekir. Bitcoin yorum yapmak analiz için önemlidir. Bu yorumlar aslında bir analiz sistemidir.

Bitcoin adlı sanal madeni para sistemine ait herhangi bir merkez yoktur. Bu yönüyle de sanallık konusunda bilgi verir. Bitcoin bir sanal uygulama sistemidir. Bu sistemle kısa sürede zengin olanlar azınlıkta değildir. Bitcoin sayesinde zengin olmak zor değildir. Bitcoin sistemi bir tür madenciliktir. Kripto para borsasında işlem gören Bitcoin’de anlık çıkışlar olabilirken son derece hızlıca düşüşte yaşana bilmektedir. coinotag.com/tag/btc adlı siteden her türlü bitcoin hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bitcoin Analizi Nedir? Risk Nedir?

Elbette hayatın her alanında risk vardır ancak sanal bir uygulama kullanırken risk daha büyüktür. Kripto para borsası oldukça genç bir borsadır. Bu neden ile oldukça büyük riskleri de içerisinde barındırır. Bitcoin de bu anlamda oldukça büyük riskler barındırmaktadır.

Risk ne kadar büyük olursa başarı da o kadar büyük olabilir. Bitcoin almanın zamanı var mı? Bitcoin şuan alınır mı? Risk almaya karar verdiğiniz an bitcoin alınabilir. Bitcoin analiz yaparken tek bilinmesi gereken bu sistemle başarı sağlayanlardan bilgi almak olabilir.

Bitcoin transfer ağı üzerinden yürütülür. “ Kriptografi aracılığıyla başlayan bu transfer  network nodes” tarafından doğrulanır. Daha sonra blockchain adlı deftere kaydedilir. Bu defter her hangi bir öznelliği olmayan,  tamamen genel herkesin gördüğü sanal bir açık defterdir.

Blockchain adlı sanal defter; nasıl işler? Blockchain blok zincirleri birbirlerine bağlıdır. Her blok bir önceki blok sistemine bağlıdır. Buradaki veriler halka açık denilen bir sistemle görülebilir. Veriler değişebilir anca değiştirilemez. Güvenlik açığı yok denecek kadar azdır. Her sanal uygulamada olduğu gibi bu yazılımda da hacklenebilir. Ancak oldukça üst düzey güvenlik önlemine sahiptir. Tamamen ticari bir zincirdir. Bitcoin her hangi bir merkezi olmamasına rağmen blok zinciri “ Oracle 21c veritabanı “ merkezi olarak bitcoin sistemini kodlar, kayıt tutar.

 Bitcoin Nedir?

 Bitcoin; dijital para olarak biline bir sitemdir. Tamamen yazılım üzerine kuruluş olan bu sistem çağımızda oldukça popülerdir. Bitcoin yazılımı ilk olarak  “ Satoshi Nakamato”  tarafından oluşturulmuş bir sitemdir.  “ Kripto para” olarak da bilinir. Peki kripto para ne zaman çıktı? Piyasaya 2009 yılında sunulmuştur. 221 yılında El- Salvador tarafından resmi para olarak ilan etti.

Bir işte başarılı olmak istiyorsak, en önemli olan şey mantık yolunu çözmektir. Evet bitcoin oldukça karışık zincirleme ağına sahip olsa da mantık yolunu iyi analiz ederek, gözlem yaparak, araştırma yaparak çözümleyebiliriz.coinotag.com/tag/btc adlı siteden her türlü bitcoin hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://coinotag.com/tag/btc/