Bitkimania ile Çiçekleri Öğrenin

Bitkimania aslında bir blog sayfası olup Emre Bey tarafından kullanıcıları bilgilendirmek için açılan bir platformdur.

featured

Bitkimania aslında bir blog sayfası olup Emre Bey tarafından kullanıcıları bilgilendirmek için açılan bir platformdur. Kendi yaşamından esinlenmiş olduğu bahçe hayatında öğrendiklerini daha fazla geliştirmiş ve diğer insanların bilinçlenmesi için böyle bir site kurmuştur. Ağaç bakımı, çiçek bakımı, bahçe bakımı, çiçek türleri, ağaç türleri, kaktüs bilgisi ve daha nicesi olmak üzere birçok bitki hakkında sizleri bilgi sahibi yapar.

Özellikle de ev hanımlarının oldukça ilgisini çeken çiçek bakımı kategorisinde çiçek isimlerim adı altından onlarca çiçeğin bilgisine ulaşmanız mümkündür. Emre doğanın önemini ve farkındalığını yansıtarak güzel içerikler hazırlamaya devam ediyor. Sizlere bitkilerin nasıl ekilmesi gerektiğinden çok onların ihtiyaçları olan püf noktaları ve insan sağlığına olan yararlarından da bahsedilmektedir. Oldukça geniş bilgi birikimine sahip olan Bitkimania sitesi üzerinden birçok bitki türü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çam Fıstığı Ağacı

Bir diğer blog yazılarından biri olan çam fıstığı ağacı yetiştirmek isterseniz bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Çam fıstığı ağaçları iğne yapraklı çam ağaçları ailesindendir. Ağaç üzerinde yetişen kozalakların zaman içinde açılmasıyla içerisinde çam fıstıkları oluşur. Akdeniz ve ege iklimine bayılan çam fıstığı ağacının ana vatanı olarak Türkiye, Portekiz, İspanya ve İtalya ev sahipliği yapar. Emre Bey Bitkimania üzerinden birçok ağaç türünün bilgisine ulaşarak okuyucularını bilgilendirmeye her geçen gün devam etmektedir. Yetiştirmek istediğiniz bitkiler hakkında genel bilgilere ulaşabileceğiniz gibi Emre Bey’in kişisel e-posta adresinden de ulaşım sağlayabilirsiniz.