Bobinaj alanında bakım ve sarım işlemleri nasıl yapılır?

Bobinaj alanında bu bobinaj parçalarının nasıl sarıldığı ve bakımlarının nasıl yapıldığı en çok merak edilen hususlardan biridir.

Bobinaj alanında bu bobinaj parçalarının nasıl sarıldığı ve bakımlarının nasıl yapıldığı en çok merak edilen hususlardan biridir. Bobinaj sarımının yapılması ile ilgili olarak birçok yedek parça kullanılır. Bu parçaların isimleri ve ne işe yaradıklarını bilmek önem arz eder. Statör yani endüvi gerilimin oluştuğu alandır. Bu parça içine sargıların konulması için birtakım oluklar içerir. Kutuplar yani endüktör ise sargılara dışarıdan bilezik ve fırça yardımı ile doğru gerilimin aktarılmasını ve doğru akımın dolaşmasını sağlayan parçadır. Bobinaj günlük hayatımızda kullandığımız birçok elektrikli aletin ana mekanizmasını oluşturmaktadır. Yalçın Bobinaj kurulduğu günden bu yana 20 yıllık tecrübe ile sektörde hizmet veren öncü kuruluşlardan biridir.

Yalçın Bobinaj uzman bir ekibe sahiptir

Yalçın Bobinaj bünyesindeki profesyonel kadrosu ile çekirdekten yetişmiş ustaları ile en profesyonel hizmeti sunmaktadır. Kuruluş başta ac motor sarımı, olmak üzere birçok motor çeşidi ve ürün için bakım ve revizyon işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bobinaj ve motor sarım sektöründe yaptığı yenilikler ve araştırma geliştirme çalışmaları ile Yalçın bobinaj sektöre damgasını vuran bir firma olmayı başarmıştır. Öte yandan aynı zamanda dc motor sarımı elektronik bobin sarımı özel fren ve kavramı bobin sarımı gibi işlemleri de yerine getirmektedir. Kuruluş bu anlamda özellikle de İstanbul bölgesinde en çok tercih edilen firma olmayı başarmıştır