Borsa İstanbul’da Endeksler Pozitif Başladı

featured

BIST 100 Endeksi Değer Kazandı

Borsa İstanbul’da açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 9,81 puan artışla yüzde 0,12 değer kazanarak 7.988,63 puana yükseldi. Bankacılık endeksi yüzde 0,36 ve holding endeksi yüzde 0,13 artış kaydetti.

Elektrik Sektörü En Fazla Kazandıran Olarak Öne Çıktı

Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 0,59 ile elektrik, en çok gerileyen ise yüzde 0,53 ile orman kağıt basım oldu.

Borsa İstanbul’da Dalgalı Bir Seyir İzleniyor

Dün dalgalı bir seyir izleyen Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi yüzde 1,58 değer kazancıyla günü 7.978,82 puandan tamamladı.

Amerika’da İstihdam Raporu Verileri Öncesinde Karışık Seyir İzleniyor

Analistler, küresel piyasalarda bugün Amerika’da açıklanacak istihdam raporu verileri öncesinde karışık bir seyir izlendiğini ifade ederek, söz konusu verilerin piyasalarda oynaklığı artırmasının beklendiğini belirtti.

Merkez Bankası Rezervleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, 1 Aralık haftasında bir önceki haftaya göre 3 milyar 656 milyon dolar artışla 140 milyar 149 milyon dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Yabancı Yatırımcılar Hisse Senedi Alımını Artırdı

TCMB’nin Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri verilerine göre yurt dışında yerleşik kişiler, geçen hafta 376,4 milyon dolarlık hisse bethouse senedi alımı gerçekleştirdi. Bu, 23 Haziran haftasından bu yana en güçlü alımdı. Böylece, yabancılar son 5 haftada yaklaşık 803,6 milyon dolarlık hisse senedi alımı gerçekleştirmiş oldu.

Türkiye Merkez Bankası Reeskont Limitini Artıracak

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, reeskont limitini artıracaklarını açıkladı ve bu sayede yatırım taahhütlü avans kredileriyle cari dengeye katkı vereceklerini ve üretim artışı hedeflediklerini belirtti.

Veri Takvimi

Analistler, bugün Almanya’da enflasyon, Amerika’da istihdam raporu ve Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksinin takip edileceğini  bethouse giriş belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 8.000 ve 8.100 seviyelerinin direnç, 7.900 ve 7.800 puanın destek konumunda olduğunu kaydetti.