Brezilya Milli Takımı Geçici Kadrosunda Değişiklikler

featured

Casemiro, Gabriel Jesus ve Thiago Silva Kadro Dışı Bırakıldı

Brezilya’nın Copa America 2024 için belirlenen geçici kadrosunda, Manchester United’ın orta saha oyuncusu Casemiro, Chelsea’nin savunma oyuncusu Thiago Silva ve Arsenal’in forveti Gabriel Jesus yer almadı. Casemiro’nun zor bir sezon geçirmesinin ardından performansı ve geleceği hakkında şüpheler oluştu.

Richarlison ve Diğer Oyuncuların Durumu

Tottenham’ın forveti Richarlison ise sakatlığı nedeniyle kadroya alınmadı. Bu durumda, 24 yaşındaki Porto forveti Evanilson onun yerine tercih edildi. Dorival Junior, Evanilson’u “Göze çarpan bir oyuncu” olarak nitelendirdi ve performansından memnun olduğunu belirtti.

Genç Oyuncuların Şansı

Dorival Junior, deneyimli oyuncular yerine genç yeteneklere şans verme kararı aldıklarını belirtti. 17 yaşındaki Real Madrid’li forvet Endrick gibi genç oyuncuların da üst seviyede oynayabilecek kapasitede olduğunu vurguladı. “Genç olabilirler ama engin bir deneyime sahipler” dedi.

Neymar’ın Durumu ve Kadro Değişiklikleri

Ön çapraz bağını kopardıktan sonra Copa America’dan men edilen Neymar‘ın turnuvaya yetişip yetişemeyeceği konusunda belirsizlik devam ediyor. Brezilya’nın kadrosunu değiştirmek için 12 Haziran’a kadar süresi bulunuyor ve geçici kadroda sadece 23 oyuncu seçildi. Copa America, Brezilya’nın 25 Haziran’da Kosta Rika ile oynayacağı maçla başlayacak.