BSH sektörde bir ilke imza atıyor: ‘Sürdürülebilirlik Evde Başlar’ podcast serisi yayında

BSH Ev Aletleri, ‘Sürdürülebilirlik Evde Başlar’ adlı yeni podcast serisi ile sürdürülebilirlik odağındaki çalışmalarını mercek altına alıyor. BSH’nin Türkiye’deki ilk podcast serisi olacak program; her bölümünde yeni bir konu başlığında o konunun ilgili uzman yöneticisini ağırlıyor. Dr. Sertaç Doğanay’ın moderatörlüğünde başlayan serinin ilk 2 bölüm konukları ise BSH REM Bölgesi CEO’su Rudolf Klötscher ile BSH Türkiye CTO/COO’su Hakan Mandalı oldu.

featured

Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise sayılı beyaz eşya üreticilerinden biri olan BSH’nin tüm faaliyetlerinin temelinde sürdürülebilir yaşam vizyonu bulunuyor. Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo markalarıyla üretim yapan ve geleceği şekillendiren teknolojilere imza atan BSH, bir yandan teknolojisini sürdürülebilir değerler üretmek üzere sürekli geliştirirken bir yandan da döngüsel ekonomi alanında öncü çalışmalara imza atıyor. Aynı zamanda tüketicilerin bu konudaki farkındalıklarını artırmayı ve tüm paydaşlarının bu alanda yeni yetkinlikler kazanmalarını sağlamayı stratejik öncelikleri arasında görüyor.
Bu kapsamda BSH olarak Türkiye’de ilk kez bir podcast serisi başlatıldı. ‘Sürdürülebilirlik Evde Başlar’ isimli podcast serisi, Dr. Sertaç Doğanay moderatörlüğünde şirketin çeşitli alanlarında uzman isimlerin konuk katılımcı olarak yer aldığı sohbetler dizisi olarak sunuluyor. Yayında sürdürülebilir çözümler, yeni nesil dijital teknolojiler, tüketici deneyim yolculuğu, mevcut ve gelecek tüketim alışkanlıkları, değişim yönetimi gibi kritik konulara ışık tutuluyor. Bu serinin sürdürülebilirlik odağında yalnızca profesyonel dinleyiciler için değil, öğrenciler hatta sürdürülebilirlikle ilgilenen herkes için değerli bir kaynak olması hedefleniyor.   Sürdürülebilirlik stratejisinde, etki alanlarında ve değişimde bire bir rol oynayan tüm uzmanların deneyimleri aktarılacak.

Bu kapsamda serinin ilk konuğu BSH REM CEO’su Rudolf Klötscher oldu. Klötscher, 130 ülkeden sorumlu olarak deneyimlerini, BSH’nin sürdürülebilirlik stratejisini ve sosyal etkilerini paylaştı. BSH ‘Sürdürülebilirlik Evde Başlar’ podcast serisinin ikinci konuğu ise BSH Türkiye CTO/COO’su Hakan Mandalı oldu. Temmuzda yayınlanacak bölümde dijital dönüşüm programları, akıllı fabrikalar, yapay zekâ, algoritma, otomasyon ve robotik teknolojileri, dijital yetkinliklerin öğrenilmesi, girişimler ve kurumsal şirketler arasındaki ilişkinin geliştirilmesi ve tüm bunların ekosisteme hizmet etmesini sağlamanın yollarına dair keyifli bir sohbet izleyiciyle buluşacak. ‘Sürdürülebilirlik Evde Başlar’ podcast serisine BSH Türkiye’nin YouTube, Apple Music ve Spotify üzerindeki resmi kanallarından ulaşmak mümkün.

BSH Hakkında

BSH Hausgeräte GmbH, 2021 yılında 15,6 milyar euro toplam cirosu ve dünya genelinde 62.000 çalışanı ile ev aletleri sektöründe küresel bir liderdir. Şirketin marka portföyü Bosch, Siemens, Gaggenau ve Neff gibi on bir ünlü ev aletleri markasının yanı sıra, ekosistem markası Home Connect ve Kitchen Stories gibi hizmet markalarından oluşmaktadır. BSH üretim faaliyetlerini 40 fabrikada yürütmekte olup 50 ülkede varlığını sürdürmektedir.  BSH, bir Bosch Grubu şirketidir.