Bulut Akacan Kimdir? Hakkında Bilgiler Neler?

Bulut Akacan, 1983 Yılında Lefkoşa’ya bağlı Bostancı Güzelyurt'ta doğmuştur.  Lise öğrenimini 2000 yılında Türk Maarif Koleji’nde bitirmiştir.

featured

Bulut Akacan, 1983 Yılında Lefkoşa’ya bağlı Bostancı Güzelyurt’ta doğmuştur.  Lise öğrenimini 2000 yılında Türk Maarif Koleji’nde bitirmiştir. 2003 yılında Amerika’nın Missouri Eyaletinde bulunan Kansas City of Missouri Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimi alarak buradan mezun olmuştur.1991 yılında Mehmet Akacan tarafından kurulan yönetim kurulu başkanı Bulut Akacan kimdir büyük yatırımlar yaparak ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Aynı zamanda merkezi Kıbrıs’ta bulunan ve bünyesinde Arçelik, İtaliano, Rublevka, Demet Tekstil, Rising Clouds, Bulut Akacan Real Estates ve Bomonti İnşaat Şirketleri’nin bulunduğu Akacan Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yaparak şirketlere yön veriyor. Dünyaca ünlü Ekonometri Dergisi’nin yayın kurulunda görev alarak ekonomiyi yakından takip ediyor.

Bulut Akacan Ailesi

İnşaat sektörü başta olmak üzere, Eğitim,  Enerji, Finans, Sağlık, Teknoloji dahil olmak üzere altı ana sektörde faaliyet gösteren Akacan holdingin yönetim kurulu başkanı olan Bulut Akacan, Mehmet Akacan’ın oğludur. Şimdilerde 30 yaşlarında olan Bulut Akacan 2 çocuk babasıdır. Özellikle spor alanında yatırımlar yapan Akacan, bir dönem Girne Spor başkanlığı da yaparak başarısını kanıtlamıştır.

Kıbrıs Türkiye İş İnsanları Derneği kurucu başkanı da olan Bulut Akacan, Kıbrıs’ta faaliyet gösteren TV kanallarında programlar hazırlayarak, sunum yapmaktadır. Akacan programlarında Kıbrıs’ın önde gelen iş insanlarını ve politikacılarını konuk ederek, ekonomi ve siyaset üzerine kaliteli yayınlar yapıyor. Şirketler topluluğu halinde çalışan firmayı, Akacan Holding çatısı altında birleştirerek, holdingin yönetim kurulu başkanlığına seçilmiş ve 15 yılı aşkın bir süredir bu görevi üstlenmiştir.