Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Ameliyatsız Tiroid Nodül Tedavisinde Yüzde 100 Başarı Elde Ediyor

featured

Tiroid nodülü tedavisinde artık ameliyatsız yöntemlerle yüzde 100 başarı sağlanıyor. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Girişimsel Radyoloji Bölümü, tiroid nodülü sorunu yaşayan hastalar için ameliyatsız tedavi seçeneği sunuyor.

Bugünün en yaygın sağlık sorunlarından biri olan tiroid nodülü, genellikle ameliyatla tedavi edilmektedir. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte, radyofrekans ve mikrodalga yöntemleri gibi ameliyatsız seçenekler de kullanılmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Girişimsel Radyoloji Bölümü tarafından uygulanan ameliyatsız tiroid nodül tedavisi, yüzde 100 başarı oranıyla dikkat çekmektedir. Bu tedavi yöntemi, hastaların tiroid nodüllerini radyofrekans ve mikrodalga cihazlarıyla ağrısız bir şekilde yakarak tedavi etmektedir. Operasyon rodosbet sırasında hastalar herhangi bir ağrı hissetmezler ve operasyondan bir saat sonra taburcu edilebilirler.

Girişimsel Radyoloji Bölümü Sorumlusu Prof. Dr. Özgür Kılıçkesmez, tiroid bezinin metabolizmayı düzenleyen önemli bir organda olduğunu belirtti. Tiroid nodüllerinin çeşitli nedenlerle oluşabileceğini ve genellikle şikayete yol açmadığını, ancak büyüdüklerinde bazı rahatsızlıklara neden olabileceğini söyledi.

Prof. Dr. Kılıçkesmez, günümüzde ultrasonla daha sık ve erken tanı konulduğunu ve tiroid nodüllerinin takip edilmesinin önemli olduğunu vurgulayarak, “Radyofrekans ve mikrodalga ablasyon” olarak adlandırılan bu ameliyatsız tedavi yöntemi sayesinde nodüllerin yaklaşık 6 ay ile bir sene içerisinde yüzde 70-80 oranında  rodosbet giriş küçüldüğünü ve cansız hale geldiğini açıkladı.

Tiroid nodülü tedavisi için ameliyatsız seçeneklerin sunulması, hastalar için önemli bir gelişme olarak kabul edilmektedir. Bu tedavi yöntemleri ile ilgili daha fazla detay ve takip önemli olduğu belirtilmektedir.