Cansın Ertekin Kimdir? Geçmişten Bugüne Başarıları Nelerdir?

Cansın Ertekin, Türkiye'den genç bir video editörü ve drone pilotudur. 2001 yılında İstanbul'un Maltepe ilçesinde doğmuş, ancak daha sonra ailesiyle birlikte Antalya'nın Manavgat ilçesine taşınmıştır.

featured

Cansın Ertekin, Türkiye’den genç bir video editörü ve drone pilotudur. 2001 yılında İstanbul’un Maltepe ilçesinde doğmuş, ancak daha sonra ailesiyle birlikte Antalya’nın Manavgat ilçesine taşınmıştır. Lise yıllarında robotikle ilgilenmeye başlayan Cansın Ertekin, okul takımına katılmış ve yarışmalar için robotlar inşa edip programlamıştır. Ayrıca, babasının hediye ettiği bir bilgisayarla 15 yaşında video düzenleme yapmaya başlamıştır.

Zamanla drone kullanımını da öğrenerek hava çekimleri için drone kullanmış ve video düzenleme becerilerini geliştirmiştir. Lise yıllarında çeşitli ajanslar, oteller ve emlakçılarla çalışarak video üretim hizmetleri sunmuştur. Yoğun bir programına rağmen eğitimine devam eden Cansın Ertekin, Bahçeşehir Üniversitesi’nde burs kazanmayı başarmış ve önce Sinema ve Televizyon, sonra da Yeni Medya okumuştur.

Üniversitenin ilk yılında “Gitmelisin” adlı bir işletme kurmuş ve işletmelerle müşterilere indirimler sağlamıştır. Ancak pandemi ve diğer nedenlerden dolayı işine son vermek zorunda kalmıştır. Kısıtlamalar sırasında Manavgat’a geri dönen Ertekin, video düzenleme hizmetlerini çevrimiçi olarak sürdürmüştür. Hala yaz sezonunda emlakçılar ve otellerle çalışmaktadır.

Cansın Ertekin’in Yer Aldığı Projeler

– Shopsangel: Yurt dışından getirdiği ürünleri yurt içi pazarında “Shopsangel” adlı internet mağazalarında satmışlardır.

– Gullianit: Küçükken hayalini kurduğu “Gullianit” adlı şapka markasıyla internetten satışa başlamıştır.

– Gitmelisin: 18 yaşında “Gitmelisin” projesinin isim tescili için iki yıl başvuruları tekrarlamış ve 2022 yılında -Cansın 20 yaşına geldiğinde- “Gitmelisin” isminin tescilini almıştır.

– GoMekan: İnsanların daha az para harcaması için geliştirdiği, işletmelerle anlaşma yaptığı bir uygulamadır.