Çelik Ev Mi, Betonarme Ev Mi?

Binalarda betonarme tercih edildiği zaman sıhhi tesisatlar için havalandırma boşluğu bırakılır.

featured

Binalarda betonarme tercih edildiği zaman sıhhi tesisatlar için havalandırma boşluğu bırakılır. Fakat çelik ev fiyatları araştırıldığında ve evlerde çelik kullanıldığında tesisatlar çelik kirişlerden geçirilir. Söz konusu çok katlı yapılar olduğu zaman statik ve mekanik planlamalar düşünüldüğü gibi basit unsurlar değildir. Binanın üretim şekline karar verirken arsanın durumuna ve müşterinin düşüncelerine önem verilmelidir.

Binanın nasıl yapılacağına karar verildikten sonra alanında uzman kişiler yapı sürecinde problem yaşanmamasını sağlar. Çelik malzeme, deprem esnasında yapılan tahminlere uygun olacak şekilde hareket eder. Olası durumların hesaplanabiliyor olması çelik evlerin yaygınlık göstermesinde etkili olan faktörler arasında yer alıyor. Bu sayede hata payı düşük olur.

Çelik Yapıların Avantajları

Betonarme yapılar çelik binalar kadar homojen ve izotrop değildir. Bu sebeple statik hesaplama esnasında hata payı çok yüksektir. Beton döküldükten sonra demir donatılırken denetiminin yapılması pahalı ve zahmet gerektiren bir iştir. İnsanlar net kullanımının fazla olması için çelik ev fiyatları üzerinde araştırma yapar. Siz de araştırma yaparken Gorgor House sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Çelik binalarda sütun ve kiriş kullanılmaz. Bu sebeple duvarlar düz olur, net kullanım fazladır. Yüksek mukavemet performansı sayesinde tasarımcıya geniş mekân imkânı sunulmuş oluyor. Betonarme binalarda ise net kullanım açısından büyük kayıplar yaşanır. İnşaat esnasında geniş açıklıklardan geçmeyi sağlamak için büyük kesitler yapılır ve bu da oldukça maliyetlidir.

Prefabrik Çelik Evler En Fazla Kaç Kat Olabilir?

Prefabrik evlerde iskelet yapısının ayarlaması kata göre yapılır. Prefabrik evler için çelik ev fiyatları araştırılırsa sağlamlığı artırılmış olur. Son dönemlerde inşaat sektöründe çeliğin kullanımı epey yaygınlaşmıştır. İskeleti çelikle güçlendirilen prefabrik evlere çelik konstrüksiyon ev adı verilir. Araştırmalarınız sonucunda prefabrik çelik evlerin en fazla kaç kat yapılabileceğini öğrenebilirsiniz.

Prefabrik çelik evlerde kaç katın yapılabildiği belediye ve il özel idarelerinin verdiği izne göre değişiklik gösterebilir. İmara uygun olacak şekilde çelik ev inşa edilirse problem yaşanmaz. İnşa edilen prefabrik çelik evlerin taşınması konusunda bilinçsiz davranmamaya özen gösterin. Son dönemlerde prefabrik evlerin tercih edilme sebebi başka yere taşınabiliyor olmasıdır.

Çelik Ev Fiyatları

İnsanlar fiyat araştırması yapmadan çelik konstrüksiyon için herhangi bir firmayla anlaşmıyor. Piyasadaki fiyat değişkenliklerini gördüğünüz zaman neden böyle bir gereksinim duyulduğunu anlayacaksınız. Çelik kullanımının maliyetlerinin uygun fiyatlı olması inşaat sektöründe fazla kullanılmasını sağlamıştır. Fakat buna rağmen firmalar kendine uygun fiyat aralığı belirleyerek hizmet sunar.

Üstünkörü davranırsanız çelik konusunda yanlış bilgilere sahip olursunuz. Günümüzde birçok kişi hafif çelik ve prefabrik ev kavramının aynı olduğunu düşünüyor. Fakat isimlerinden bile birbiriyle aynı olmadıklarını anlamanız mümkündür. Çelik konstrüksiyonlu evler, galvaniz gibi çelik malzemelerin kullanıldığı yapılardır. Bu konuda doğru ve detaylı bilgi edinmek için Gorgor House sitesi ile iletişime geçmeniz daha uygun olacaktır.

Kaynak: https://www.gorgorhouse.com/celik-ev-fiyatlari/