Çocuklarınız Gelişimi İlgi Alanlarını Kullanarak Güçlendirin!

Çocukların sıfırdan başlayarak bir yetişkin olma yolculuğuna çıkmasıyla başlayan eğitim süreci, aslında oldukça önemlidir.

featured

Çocukların sıfırdan başlayarak bir yetişkin olma yolculuğuna çıkmasıyla başlayan eğitim süreci, aslında oldukça önemlidir. Çünkü bu dönem içerisinde çocukların aldığı eğitimler içerisinde verimin yüksek olması, gelecekteki olduğu kişiyi etkileyen niteliklerden biri olarak bilinmektedir. Bu kapsamda da bir eğitim sistemi olarak bilinen Montessori oldukça başarılıdır. Çünkü Montessori temeline çocukları koymaktadır.

Çocukların belirli dönemler içerisinde farklı ihtiyaçlarının olduğunu, farklı öğrenme seviyelerine sahip olduğunu her birimiz biliriz. İşte Montessori bu aşamalar içerisinde nasıl ilerleme sağlamamız gerektiğini de göstermektedir. Bu kısımda elde edilen verimin yanında eğitimin çocuklara göre yönlendirilmesinin daha doğru olacağını da göstermektedir. Çünkü eğitimin tek bir model üzerinden gitmesi, her çoğunun aynı hızda öğrenmesini de aynı şekilde anlamlandırmasını da engellemektedir. Eğitimin daha doğru olabilmesi için, her çocuk için özel olarak şekillendirilmesi çok daha doğru bir tercih olarak bilinmektedir.

Montessori Gelişim Aşamasında Etkili Bir Eğitim Sistemi!

Her dönem içerisinde çocuklarınızı farklı ilgi alanlarının olduğu için buna uygun hareket eden Montessori, çocuklarınız için özel dönemsel etkinlikler de sunmaktadır. Bu da etkinlikler içerisinde her çocuğun yeteneğine ve ilgi alanına göre seçimler yapılmasına da katkı sağlamaktadır. Çocuklardaki gelişim sürecine oldukça büyük bir katkı sağlayan Montessori, ek olarak da bu etkinliklerin hangi noktalarda gelişime destek olacağını, nasıl ilerlenmesi gerektiğini de detayları ile birlikte göstermektedir.

Kaynak: https://montessorifelsefesi.com/