Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023’te Yaptığı Ziyaretlerle Dikkat Çekti

featured

Yılın İlk Ziyareti Antalya’ya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Ocak’ta toplu açılış törenine katılmak üzere yılın ilk ziyaretini Antalya’ya gerçekleştirdi.

Özel Önem Verdiği Deprem Bölgelerine Ziyaretler

Erdoğan, deprem bölgelerine özel bir önem vererek yıl içinde birçok ziyaret gerçekleştirdi. Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler sonrası bölgeye iki kez ziyarette bulunan Erdoğan, ayrıca Hatay, Adana, Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi depremzedelerle buluştuğu illeri ziyaret etti.

Deprem Bölgesinde Temel Atma Törenleri

Erdoğan, deprem bölgelerinde afet konutlarının temel atma törenlerine katılmak üzere Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır gibi illeri ziyaret etti.

Diğer Ziyaretler ve Açılış Törenleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli şehirlerde toplu açılış törenlerine katıldı. Bunlardan bazıları Kocaeli, Şanlıurfa, Balıkesir, Zonguldak, Bursa, Manisa, İzmir, Antalya, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Van, Erzurum, Kayseri, Mersin, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Batman ve Mardin’de gerçekleşti.

Özel Etkinlik ve Festivallere Katılımlar

Erdoğan, önemli etkinlik ve festivallere de katıldı. Bunlar arasında Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü Töreni, Karadeniz Doğal Gazı Devreye Alma Töreni, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2023 ve Malazgirt Zaferi’nin 952. Yıl Dönümü etkinlikleri yer aldı.