Cumhuriyet’in Rekortmen Kızı Şahika Ercümen Gururlandırmaya Devam Ediyor

featured

Türkiye’nin gurur kaynaklarından biri olan milli sualtı sporcusu Şahika Ercümen, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünü unutulmaz bir başarıyla kutladı. Paletsiz değişken ağırlık kategorisinde, dünya rekorunu 106 metre ile kırarak tarihe adını yazdırdı.

17 Ekim’de “Hatay’a nefes ol” sloganıyla Hatay’ın Yayladağı ilçesi Karamağara Koyu açıklarında gerçekleştirdiği dalışla Sırp asıllı Lena Balta’nın elinde bulunan 105 metrelik dünya rekorunu geçerek yeni rekorun sahibi olan Şahika Ercümen, bu büyük başarısını Cumhuriyet’in 100. yılına ithaf etti.

Cumhuriyet’in 100. yılına böyle özel bir katkıda bulunmanın kendisi için ayrı bir anlam taşıdığını belirten Şahika, son 2 yıldır yoğun bir şekilde antrenmanlarını sürdürdüğünü ve bu çabanın meyvesini aldığını ifade etti. Başarının arkasındaki en önemli faktörlerden birinin vazgeçmemek olduğunu vurgulayan Şahika, bu yılki sportif kariyerini dünya rekoru kırarak taçlandırdı.

Milli sporcu, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi sürdüreceğini ve bu başarılarına yenilerini eklemek için çalışmalarına devam edeceğini dile getirdi. Cumhuriyet’i temsil eden bir sporcu olarak büyük bir gurur yaşadığını söyleyen Şahika, “Cumhuriyeti’mizin 100. yılında ülkemize bir dünya rekoru kazandırdığım için çok mutluyum. Cumhuriyet kadını ve milli sporcu olarak herhalde daha büyük bir gurur olamazdı. Nice yüzyıllara diliyorum. Tabii ki ülkemizi temsil etmeye devam edeceğim.” dedi.