Deniz Akkaya’ya hapis şoku! 3 gün zorlama hapis yatacak

Deniz Akkaya'ya hapis şoku! 3 gün zorlama hapis yatacak
Deniz Akkaya'ya hapis şoku! 3 gün zorlama hapis yatacak

Sosyal medya fonomeni ve iş kadını Selin Ciğerci, avukatı Şeyda Yıldırım aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne kendisi ve eşi Gökhan Çıra’ya haraket eden manken Deniz Akkaya hakkında 3 ay tedbir kararı aldırmıştı. İddiaya göre Akkaya, katıldığı programda Ciğerci hakkındaki açıklamalarına devam etti. Ciğerci’nin avukatı, Akkaya’nın tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesiyle yeniden mahkemeye başvurdu. Bant kayıtlarını inceleten mahkeme, ünlü mankenin tedbir kararını ihlal ettiğini tespit edince 3 günlük zorlama hapsi kararı aldı.

DENİZ AKKAYA KARARA İTİRAZ ETTİ

Deniz Akkaya ise bu karara itiraz etti. İtiraz dilekçesinde, Akkaya’nın programdaki sözlerinin eleştiri sınırları içerisinde yer aldığı öne sürüldü. Akkaya’nın itirazı üzerine İstanbul Aile Mahkemesi’nde duruşma görüldü. Duruşmada her iki tarafı da avukatları temsil etti.

3 GÜN HAPİS YATACAK

Mahkeme, Deniz Akkaya’nın zorlama hapsini kaldıracak nitelikte yeterli delil sunmadığı, hakkında verilen hapis kararının olayla uyumlu ve yasaya uygun olduğu ve tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesiyle itirazını reddetti. Mahkeme kararına göre ünlü manken 3 gün hapis yatacak.

Deniz Akkaya'ya hapis şoku! 3 gün zorlama hapis yatacak