Dilan ve Engin Polat Çiftinin İddianamesi Tamamlandı

featured

Küçükçekmece’de Tehdit ve Silahlı Saldırı

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Dilan Polat ile müşteki Banu Parlak arasındaki husumete ve tehditlere yer verildi. İddianamede, Dilan Polat’ın Banu Parlak’a yönelik tehdit mesajları ve silahlı saldırı planlarının detayları yer aldı.

Polat Ailesi ve “Daltonlar Çetesi” İrtibatı

Dilan Polat’ın sosyal medyadan yaptığı tehdit mesajları ve Beratcan ile Batın Can Gökdemir’in yönlendirmesiyle Banu Parlak’ın işyerine düzenlenen silahlı saldırı detaylarına iddianamede yer verildi. Silahlı saldırı sonucunda işyerinde maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Şikayet ve Savunmalar

Banu Parlak’ın şikayet dilekçesi ve Engin Polat ile Dilan Polat’ın savunmaları iddianamede yer aldı. Banu Parlak, Polat ailesinden ölüm tehditleri aldığını belirtirken, Polat ailesi suçlamaları reddetti. Engin Polat, yaşanan olayın bayanlar arasındaki bir tartışmadan kaynaklandığını savundu. Dilan Polat ise suçlamaları kabul etmeyerek, eski arkadaşıyla husumetinin olmadığını vurguladı.

Hapis Cezası İsteniyor

İddianamede, şüpheliler Barış Boyun, Beratcan Gökdemir ve Batin Can Gökdemir’in hakkında yakalama kararı çıkarıldığı ve 8 yıl 4 ay ile 23 yıl arasında değişen hapis cezaları istendiği belirtildi. Dilan, Engin ve Sezgin Polat için ise ayrı ayrı 8 yıla kadar hapis cezası talep edilirken, belli haklarından yoksun bırakılmaları istendi. Diğer sanıkların da çeşitli suçlardan cezalandırılmaları talep edildi.