Dilan ve Engin Polat’ın Savcılıktaki İfadeleri Ortaya Çıktı

featured

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin savcılıktaki ifadeleri ortaya çıktı. Çift, kara para aklama suçlamalarını kabul etmeyerek suçsuz olduklarını savundu.

Dilan Polat ifadesinde, “Biz aileyiz örgüt diye bir şey olamaz. Benim sahte fatura, naylon fatura gibi şeylerle bir ilgim rodosbet yoktur. Fatura kesmeyi bile bilmem işimizin ticari boyutu ile eşim ilgileniyor.” dedi. Kendisinin reklam yüzü olduğunu ve aile şirketlerinin ürün tanıtım reklamlarını yaptığını belirtti. Ayrıca çocuklarına çok bağlı olduğunu ve şirketlere ilişkin mali konularda hiçbir bilgisi olmadığını iddia etti.

Engin Polat ise ifadesinde, “Kimseye sahte fatura vermedik. Tüm satışlarımız faturalıdır.” şeklinde konuştu. Şirketlerdeki vergi işlerinin mali müşavirler ve muhasebeciler tarafından takip edildiğini belirtti.

Çiftin avukatı ise Dilan Polat’ın babasının annesini öldürdüğünü ve travmatik bir hayat yaşadığını söyledi. Müvekkilinin 17 yaşında Engin Polat’la evlendiğini ve iş hayatına doğum fotoğrafçılığı yaparak başladığını ifade etti. Ayrıca şirketlerinin rodosbet giriş kaynağının belli olduğunu savundu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanmış, 12 kişi tutuklanmıştı. 6 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Soruşturma devam ediyor.