Diş eti hastalıklarından dikkat ile korunun

Ağız ve dişler sindirim sisteminin ve sindirim yapısının başlangıcını oluşturmaktadır. Ağızda ve dişlerde yaşanan herhangi bir sıkıntı durumunda sindirimin başlangıcı sekteye uğramak da ve buralardaki enfeksiyon ve iltihaplar ne yazık ki bütün vücuda etkilemektedir.

featured

Ağız ve dişler sindirim sisteminin ve sindirim yapısının başlangıcını oluşturmaktadır. Ağızda ve dişlerde yaşanan herhangi bir sıkıntı durumunda sindirimin başlangıcı sekteye uğramak da ve buralardaki enfeksiyon ve iltihaplar ne yazık ki bütün vücuda etkilemektedir. Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada her yaştan bireye üzerinde sıklıkla görülen sağlık sorunları arasında yer alır. Yapılan araştırmalar bireylerin vücutlarının genelinde bulunan hastalıklardan daha az ağız ve diş hastalıklarına önem verdiklerini ortaya koymuştur. Bireyler dişçi koltuğu korkusu nedeniyle veya diş hastalıklarına önemsemedileri için diş ile ilgili rahatsızlıklarını genel anlamda ertelemeye meyillidirler. Fakat ağız sindirim kanalının girişi bul olduğundan ötürü ağızdaki olumsuzlukların ve diş sağlığının bozulması sindiriminde bütünüyle olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olacaktır. Ağzımıza aldığımız yiyecekler genellikle tükürük ve dişler yoluyla yumuşatılarak sindirime hazır hale getirilip yutulurlar. Fakat bu anlamda faydalı çalışmalar yürütmeyen ve ağız ve diş sağlığına dikkat etmeyen bireylerin besinlerin sindirilmesi henüz besinler ağızda iken mümkün olmadığı için tüm sindirim kanalları ile ilgili organlara zarar verebilir.

Ağız ve diş sağlığını korumanın yolları nelerdir?

Ağız ve diş sağlığını korumanın en önemli yollarından biri rutin olarak ağız ve diş sağlığı kontrollerinin yapılmasıdır. Bireyler sigara alkol kahve kakao çikolata şeker gibi maddelerden uzak durarak ve ağızlarının rutin bakım ve temizliklerini yaptırarak genel anlamda diş sağlığı ile ilgili tedbirlerini almış olurlar. Bunun kadar rutin olarak diş hekimlerine muayene olmak suretiyle diş sağlığını kontrol etmekte önem arz eder.  Son derece profesyonel bir hizmet veren Dent On6 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Bursa diş doktoru kadrosu ile  diş beyazlatma, diş bakımı, diş temizliği başta olmak üzere ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak bütün hastalıkların ve bütün işlemlerin tedaviyi sürecini kolaylaştıran profesyonel bir hizmet sunar. Kuruluş bünyesinde uzman bir ekibi istihdam etmektedir ve son teknolojik ekipmanları kullanarak hastalıkların çabuk bir şekilde tedavi edilmesi için var gücüyle çalışmaktadır. Bursa Yıldırım diş hekimi deyince bu anlamda kuruluşun bünyesinde yer alan birçok hekim tercih edilmektedir.

Dent On6 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin Verdiği hizmetler

Dent On6 Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği bireylere çürük, dolgu tedavisi, diş temizleme, diş beyazlatma kaplama yapma gibi alanlarda faaliyet göstermektedir ve hizmet vermektedir. Aynı zamanda hem gençler hem de yetişkinler için diş teli takma işlemi de gerçekleştirilir. Dent On6 Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği 5 ayrı poliklinikten oluşur aynı zamanda da 1 adet tam donanımlı bir ameliyathaneye sahiptir. Bu ameliyathane içerisinde özellikle çene ve diş estetiği ne ilişkin yapılması gereken işlemlerin yanı sıra dişlerde uygulanabilecek cerrahi müdahalelerde gerçekleştirilmektedir. Kuruluş özellikle de Yıldırım Diş Hastanesi arayışında olan bireylerin ilk tercih ettiği kliniklerden biri olmayı başarmıştır.